Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem: odcinek 79. Śmierć Safije!

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem: nowy odcinek 79 w TVP 1 21.09.2016 o godzinie 18.30. W Nowym odcinku kolejne intrygi i kolejne śmierci ważnych postaci. Życie zakończy m.in. jedna z sułtanek. Która? Sprawdź streszczenie 79. Odcinka "Sułtanki Kösem".

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" - streszczenie nowego odcinka. Jeszcze tylko sześć części do końca pierwszej serii produkcji. W poprzednim epizodzie zginął Iskender, syn Sułtanki Safije. Chciał on walczyć o należną mu władzę, jednak powstrzymał go Sulfikar, podkładając mu ładunek wybuchowy. Safije nie mogła przeboleć tej śmierci. Co wydarzy się w odcinku 79. "Sułtanki Kösem"?

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem – odcinek 79. Streszczenie i zdjęcia

Odcinek rozpoczyna się od buntu janczarów. Niepokoje wśród tureckich piechurów narastają od dłuższego czasu. Kösem spotyka się z sułtanką Safije. Po krótkiej rozmowie okazuje się, że ta druga źle się czuje. W dłoni trzyma pierścień ze szmaragdem, w którym ukryty jest biały proszek… Kösem wzywa pomoc, jednak Safije umiera. Czy popełniła samobójstwo?

Śmierć Safije

Pogrzeb Safije

Wojskowi są przeciwni władzy Osmana. Ten postanawia wyruszyć na Wschód, pod pretekstem pielgrzymki do Mekki. Pod jego nieobecność sułtanka Dilruba i Davud Pasza knują spisek, w wyniku którego śmierć ponosi syn Osmana - książę Omer.

Nie żyje syn Osmana

Kiedy władca się o tym dowiaduje, odwiedza matkę swojego dziecka – Meleksimę. Ta jest zrozpaczona. Wie, że jej pozycja jest zagrożona, bo przecież inna kobieta wkrótce urodzi Osmanowi kolejnych potomków. Podejrzenie o zabicie Omera pada na Kösem…

Więcej: