"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 81. Mustafa na tronie!

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 81 w TVP 1 w czwartek 22.09. o 18.30. Co się w nim wydarzy? Narasta bunt janczarów, którzy chcą powrotu Mustafy. Osman będzie zmuszony pomyśleć o ucieczce, w obawie przez rozwścieczonymi żołnierzami.

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 81 - streszczenie. Co wydarzy się w kolejnym epizodzie? Janczarzy wzniecą wielki bunt na ulicach miasta. Osman będzie się temu przyglądać z obawą o swoje życie. Kösem podczas rozmowy z Zulfikarem mówi mu, że zamierza zdetronizować Osmana tak szybko, jak ten zakończy kampanię wojenną. Jednak Zulfikar się jej sprzeciwi.

Streszczenie 81. odcinka serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem"

Osman chce reorganizować wojsko. "Jestem gotowy za to poświęcić życia i oddać moje własne" – mówi. Janczarzy uważają, że władca jest przeciwko nim i chcą go obalić a na tron przywrócić Mustafę. Sułtan jest zmuszony szukać ratunku i chce uciec. Kösem zbiera kilku ludzi i mówi im, że Osman pod żadnym pozorem nie może opuścić pałacu. Wreszcie buntownicy docierają do prywatnej komnaty sułtana. Jest z nim Meleksima, Humashah, Zulfikar i kilku oddanych wojowników.

Niestety, podczas buntu janczarów zagrożone są też dzieci Kösem. Cennet Hatun próbuje je ratować i wyprowadza z pałacu. Kiedy na ulice wylegają janczarzy, dzieci muszą się chować. Ostatecznie, uciekając na własną rękę, trafiają w ręce Dilruby. Przez cały czas córka Halime oraz Davud pasza próbują ustalić, gdzie jest Mustafa. Odkrywają miejsce pobytu i uwalniają go. Jego stan psychiczny jest jednak bardzo zły.

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" - odcinek 81. Zdjęcia

Osman obserwuje początki buntu.

Kösem mówi, że Osman za wszelką cenę musi pozostać w pałacu.

Osman i Meleksima.

Dzieci Kösem pozostają w ukryciu.

Więcej: