Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem, odcinek 82. Kösem i Osman godzą się [OPIS, ZDJĘCIA]

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 82. w TVP1 w poniedziałek, 26.09. o godzinie 18.35. Co zobaczymy tym razem? Sułtanka Kösem postanawia pogodzić się z Osmanem. Odwiedza go i wyjaśnia mu, że nie chce mieć w nim swojego wroga. Co wydarzy się w nowym odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem"? Streszczenie 82. epizodu poniżej.

Jeszcze tylko trzy odcinki do finału pierwszej serii kontynuacji „Wspaniałego stulecia”. Przez cały czas trwa bunt wzniecony przez janczarów, którzy domagają się powrotu do władzy szalonego Mustafy. Halime i Dilruba szukają sposobu, by odzyskał on władzę.

„Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 82 – streszczenie

W obliczu narastających trudności w seraju Kösem postanawia pogodzić się z Osmanem. Odwiedza go i wyjaśnia mu, że nie chce, by był on jej wrogiem. Mówi mu, że Mehmet był zazdrosny, bo uważał, że Kösem kochała Osmana bardziej, niż jego – swoje rodzone dziecko. Ona jednak kochała ich na równi. Jednak kiedy Osman zlecił zabicie Mehmeta, musiała zdecydować, czy władca nadal jest jej synem, czy wrogiem. Postanowiła mu jednak wybaczyć. Konflikt między sułtanką a Osmanem jest zażegnany.

Mimo to, wkrótce nastąpić może tragedia... Kösem nie wie, że Dilruba pojmała jej dzieci i wraz z matką planują, co zrobić z pojmanymi chłopcami. Dilruba chce je zabić, jednak Halime nie jest tej samej myśli. Ostatecznie szopka, w której przetrzymywane były dzieci Kösem, zostaje podpalona. Murat próbuje ratować siebie i braci, jednak płomienie i duszący dym coraz bardziej im zagrażają...

Przykra sytuacja spotka też Cennet Hatun. Pomiędzy nią a Dilrubą wywiązuje się sprzeczka. Córka Halime sprowadza na Cennet śmierć z rąk janczarów.

W międzyczasie janczarzy składają Mustafie pokłon. Halime udaje, że jej synowi nic nie dolega.

Wielki test wiedzy - sprawdź, co pamiętasz z pierwszego sezonu Sułtanki Kosem. Rozwiąż QUIZ!

Ostatni odcinek „Sułtanki Kösem” wkrótce

Dokładnie w środę 28 września w TVP 1 wyemitowany zostanie ostatni odcinek pierwszej serii serialu „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem". Na kolejny sezon przyjdzie nam poczekać. Wiemy, że będzie to prawdopodobnie "Wspaniałe stulecie: Murad IV". A już za kilka dni w TVP zamiast przygód Kösem pojawi się nowy serial - "Królowa nocy". Będzie to kolejna turecka produkcja. Zagra w niej m.in. Meryem Uzerli, czyli Hurrem ze "Wspaniałego stulecia". 

„Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 82 ZDJĘCIA

kosem
kosem
kosem
kosem
Więcej: