Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem. Odcinek 84 - STRESZCZENIE finału [ZDJĘCIA]

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem: ostatni odcinek. 84. STRESZCZENIE, zdjęcia i 10 najważniejszych wydarzeń finału Sułtanki Kosem 28.09. Co z sezonem drugim?

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - ostatni odcinek przed nami. Emisja finału serii w TVP już 28 września o godzinie 18.35. Jak zakończy się pierwszy sezon serialu? Czy czeka nas szczęśliwe zakończenie? Nie dla wszystkich. W 84. odcinku zginie wielu mniej lub bardziej lubianych bohaterów. Kosem rozprawi się z wieloma swoimi wrogami, a do Halime wyśle najszczersze pozdrowienia... Oto streszczenie finału serialu Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem i 10 najważniejszych wydarzeń końca sezonu.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - odcinek 84. Streszczenie

W obliczu trwającego buntu janczarów i upokorzenia Osmana nowym sułtanem zostaje obwołany Mustafa. Wojskowym obwieszcza to sama Kosem. Szalony syn Halime nie nadaje się jednak na władcę, choć jego matka i siostra - Dilruba, próbują to ukryć. Osman znów zostaje zawołany przed lud i znowu zostaje upokorzony. Dilruba i jej mąż knują spisek - postanawiają zabić przybranego syna Kosem. Ta jest i tak zrozpaczona, bo nie wie, co dzieje się z jej dziećmi. Jest przekonana, że nie żyją. W międzyczasie Humasah i żona Osmana wraz z jego dziećmi próbują uciec, jednak zostają pojmane na statku. Dzieci Osmana są odebrane matce.

Rusza w podróż z Hacim i natrafiają na Bulbula, który, okazuje się, ukrył chłopców i uratował od śmierci. Zaskoczona sułtanka bardzo się cieszy. Dowiaduje się też, że Cennet oddała życie, by bronić jej dzieci...

Wielki QUIZ wiedzy - sprawdź, co wiesz z pierwszego sezonu serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem"

10 najważniejszych wydarzeń ostatniego odcinka Sułtanki Kösem

1. Osman ginie w lochu uduszony na rozkaz Davuda paszy, który na dodatek odcina Osmanowi ucho.

2. Kosem odnajduje swoich synów.

3. Kosem poprzysięga zemstę Davudowi.

4. Davud pasza zostaje pojmany i oskarżony o zlecenie zabicia Osmana. To Mustafa wydał rozkaz.

5. Dilruba dowiaduje się, że rozkaz zabicia jej męża w imieniu sułtana podpisała jej matka - Halime. Davud ginie, czego Kosem dopilnuje.

6. Kosem chce pozbyć się wszystkich wrogów. Zleca służącej zabicie Dilruby. Córka Halime zostaje przebita ostrzem. Giną też zbuntowani przeciw niej janczarzy.

7. Halime ginie od trucizny, którą dostała w jedzeniu. Tuż przed śmiercią służąca pokazuje jej fiolkę i mówi: "Z pozdrowieniami od sułtanki Kosem".

8. Kosem przygotowuje się do wyjścia do tłumu - razem z nią idzie jej syn, jedenastoletni Murat.

9. Murat zostaje nowym sułtanem. Wszyscy oddają mu cześć.

10. Kosem zostaje wielką sułtanką matką.

Sułtanka Kosem: odcinek 84 - zdjęcia

Po zakończeniu emisji pierwszej serii serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" na fanów tureckich produkcji czeka "Królowa jednej nocy" z piękną Meryem Uzerli (Hurrem ze "wspaniałego Stulecia"). O czym jest ten serial, kiedy odcinek pierwszy?

Fani sułtanki Kosem wierzą, że już za kilka miesięcy zobaczą w polskiej telewizji drugi sezon serialu. "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem". Emisja nie jest jednak jeszcze pewna.

Więcej: