Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem - sezon 2. Zwiastuny. Nowe trailery w sieci - opis i VIDEO

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem - sezon 2. Zwiastuny nadchodzącej serii zdradzają fanom, co czeka nas w nowym sezonie Kosem. Zobacz najnowsze sceny ze zwiastunów serialu.

2 sezon serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" w tureckiej telewizji ruszy już wkrótce. Początkowo zapowiadana była na początek października, jednak została przełożona. Wśród tureckich fanów krążą pogłoski, że nastąpi to już wkrótce - prawdopodobnie w połowie października. Kiedy premiera Kosem w Polsce, na razie jeszcze nie wiadomo. Prawdopodobnie nastąpi to z kilkumiesięcznym opóźnieniem względem tureckiej.  Na pocieszenie jednak mamy kilka zwiastunów serialu, w których widać kilka ciekawych scen.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem - sezon 2. Nowe zwiastuny

Kilka tygodni temu opublikowane zostały pierwsze zapowiedzi 2. sezonu produkcji. Teraz pojawiły się kolejne. Poniżej prezentujemy wszystkie zwiastuny z tłumaczeniami.

Zwiastun 1.

"W wielkim Imperium zawsze czyhają zdrajcy. Niektórzy w imię wiary, inni dla władzy, inni po to, by zniszczyć państwo, posuwają się do zdrady. Nie zapominajcie - każdy kij ma dwa końca (...). [Mówi Murad:] Ja, władca czterech stron świata, kalif, sułtan Murad, zacznę budować państwo od nowa. Skończę z intrygami, łapówkami, oszustwami;  ustanowię nowy porządek. Będę rządził tym państwem sprawiedliwie. Będę prowadził wojny, by podnieść naszą potęgę na cały świat. W imię Allaha, biorąc Was, moi poddani, na świadków, przysięgam!"

Zwiastun 2.

"Nie sądziłam, że taki jest harem. Słyszałam wiele rzeczy, o których myślałam, że zdarzają się tylko w bajkach. [Mówi Kosem:] Wiele spraw, o których słyszałaś, to kłamstwa. Ale że to miejsce jest z bajki - to prawda. Wiesz dlaczego? Bo nigdzie na świecie trafiając do pałacu jako niewolnica nie możesz stać się sułtanką".

Zwiastun 3.

"Jestem Anastazja. Pierworodna mojej matki. Oczko w głowie mojego ojca. Byłam ukochaną mojej siostry. Byłam czyimś snem. Snem księcia w stolicy świata daleko, daleko stąd. Jestem Anastazja. W tym starym pałacu widziałam i poznałam smutek ukryty w największym bogactwie świata, diabła, ukryteko za najpiękniejszymi twarzami, i głębokie, krystalicznie czyste i pełne honoru serce najpotężniejszego władcy świata. Moja niewinność jest moim mieczem. Chodzę po cierniach i gorących węglach. Nadchodzę, by zmienić przeznaczenie, by kształtować przyszłość i zaznaczyć moje imię w świecie. ([Krzyki:] Kosem! Kosem!). [Mówi dalej Kosem:] Żyję w tym pałacu od 30 lat. Od 10 osobiście rządziłam państwem. Beze mnie dziś nie istniałaby ani dynastia, ani to państwo! Przychodzisz do mnie i mówisz mi o przyszłości naszego państwa? To, co nazywasz państwem, to ja! [Mówi Murad:] Te dni już minęły, matko. Dni twoich rządów się skończyły. [Krzyk duchownego:] Będziemy walczyć przeciw Osmanom! [Kosem:] Nigdy nikogo się nie bałam. I nigdy nie będę!".

Zwiastun 4.

"Ja ten sułtanat objęłam po twoim ojcu. Ile to razy umarłam, ile razy odniosłam rany, aby chronić ciebie i twoich braci! Gdyby nie ja, nie zostałaby ani dynastia, ani państwo. A ty teraz przychodzisz do mnie i mówisz mi o przyszłości naszego państwa? To, co nazywasz państwem, to ja!  [Mówi Murad:] Te dni już minęły, matko. Dni twoich rządów się skończyły. Teraz będziesz rządzić tylko haremem. Cała reszta należy do mnie. To mój czas - z grzechami i zasługami. Państwo należy już do prawdziwego władcy. [Mówi Kosem:] Murad, synku. kiedy tak na ciebie patrzę, widzę twojego brata Osmana. I to mnie wprawia w głęboką rozpacz".

Zwiastun 5.

"Uciekłam. Zostawiłam wszystko za sobą i uciekłam. Nie ma już dla mnie powrotu. Idę do obcych ziem, do nieznanego człowieka - sułtana Murada. Mój umysł, moje serce, nie jest już niepewne. Mój los jest teraz w jego rękach. Uciekłam od jednego ognia, a w tym pałacu, do którego przyjechałam, wpadłam w jeszcze większy. Poznałam, co to znaczy płonąć. Nawet jeśli społonę, a popiół, który po mnie zostanie, rozsypie się na cztery strony świata... godzę się na to".

Więcej: