Wymuszenie pierwszeństwa i ucieczka z miejsca zdarzenia [WIDEO]

Kamery rejestrujące jazdę są już w większości polskich samochodów. To dzięki nim do sieci trafiają nagrania, które prezentują nieudolną i niemądrą jazdę kierujących. Stało się też tak w tym przypadku. Kierowca wymusił pierwszeństwo i doprowadził do niebezpiecznej sytuacji.

Kierujący pojazdem, w którym znajdowała się kamerka jechał prawidłowo prawym pasem ruchu. Tuż przed nim znajdował się kierowca Deawoo Lanosa, który nieudolnie próbował wyprzedzić ciężarówkę. Nie dość, że jego niepewna próba wykonania manewru mogła doprowadzić do tragedii, to jeszcze uciekł z miejsca zdarzenia.

Niebezpieczna jazda na czołówkę

Kamerka posłużyła się również w przypadku sytuacji, która jakiś czas temu wydarzyła się na drodze krajowej nr 66. Kierowca samochodu jechał spokojnie swoim pasem ruchu i na początku filmu widać, że na drodze nie ma zbytnio dużego ruchu.

Sytuacja uległa zmianie po kilkudziesięciu metrach, kiedy to kierowca zielonego Volkswagena ani myśli, żeby jak najszybciej zakończyć manewr wyprzedzania i pewny siebie jedzie wprost na zderzenie czołowe

Radio ZET/TP

Więcej: