Matura poprawkowa 2016: wyniki – kiedy CKE je ogłosi?

Matura poprawkowa 2016: kiedy CKE poda wyniki? To pytanie zadają sobie tysiące maturzystów, którzy z niecierpliwością oczekują informacji o tym, czy zdali maturę poprawkową. Wyniki ogłoszone zostaną we wrześniu. Sprawdź datę i informacje o poprawkach matur 2016.

Matura poprawkowa 2016 rozpoczęła się 23 sierpnia. Mogli do niej podejść ci maturzyści, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów maturalnych i nie zdali tylko jednego z nich - w części ustnej lub pisemnej. W takiej sytuacji było około 15 procent tegorocznych egzaminowanych. Pierwszego dnia matur poprawkowych maturzyści mierzą się z egzaminem pisemnym, który zaczął się punktualnie o 9.00. Kolejnego dnia, czyli 24.08., rozpoczną się poprawkowe matury ustne z języka polskiego, języków mniejszości narodowych oraz z języków obcych nowożytnych, które potrwają do 28.08. Potem przed maturzystami kilka długich dni oczekiwania do czasu kiedy CKE ogłosi wyniki matury poprawkowej 2016?

Matura poprawkowa 2016 - wyniki. Kiedy i gdzie zostaną ogłoszone?

Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłoszenie wyników matur poprawkowych 2016 nastąpi 12 września. Tego dnia okręgowe komisje egzaminacyjne przekażą do szkół świadectwa maturalne dla egzaminowanych w sesji poprawkowej. Maturzyści, którzy poprawiali egzamin, będą musieli zatem czekać nawet prawie trzy tygodnie na informację o tym, czy zdali. Wyniki dostępne będą także online, na stronach OKE.

Przecieki, arkusze, wyniki

Wyniki matur poprawkowych 2016 ogłoszone zostaną zgodnie z harmonogramem CKE, dlatego nie ma co łudzić się wcześniejszym ich ujawnieniem. Co roku maturzyści liczą na "przecieki" z wynikami poszczególnych egzaminów, z których dowiedzą się, jak dobrze poszła im poprawka i czy zdali. Niestety, tradycyjnie, będą musieli poczekać aż do dnia ogłoszenia. Nieco wcześniej wyniki pojawią się na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych. Dostępne będą prawdopodobnie tuż po północy 12.09.

Matura poprawkowa 2016 - harmonogram

Przypominamy dokładny harmonogram egzaminów poprawkowych.

  • Matura poprawkowa pisemna: 23 sierpnia 2016 r., godz. 9.00.
  • Matura poprawkowa ustna: 24–28 sierpnia 2016 r. (język polski oraz języki mniejszości narodowych i języki obce)

Więcej informacji o wynikach matur poprawkowych 2016 znajduje się na stronie CKE.

Więcej: