Nowy wymiar YouTube. Takich filmów jeszcze nie oglądałeś!

To może być największa internetowa rewolucja w tym roku. YouTube rozpoczął wyświetlanie filmów, które można obracać o 360 stopni w trakcie ich wyświetlania!

YouTube 360 stopni

Pierwsze informacje o nowej funkcji YouTue'a pojawiły się już na początku roku. Dopiero teraz prace dobiegły końca i twórcy serwisu wprowadzili możliwość oglądania "360-stopniowych filmów". Dzięki tego typu filmikom, widz może swobodnie sterować perspektywą i rozglądać się dookoła filmowanej przestrzeni.

Nową funkcję możemy porównać do popularnego Google Maps Street View. Jednak tam możemy podziwiać jedynie nieruchomy obiekt, a w YouTube 360 całe nagranie. Twórcy podkreślają, że nowa funkcja może wywoływać szczególne emocje przy oglądaniu np. widowisk sportowych.

Obsługa nowych filmów nie jest trudna. Wystarczy myszka, klawiatura i przeglądarka Google Chrome. Twórcy umożliwili również przeglądanie wyjątkowych filmów użytkownikom smartfonów, ale tylko tym, którzy posiadają telefon z systemem Android.

Rewolucja w video

Ze względu na małą ilość specjalistycznych kamer, które mają możliwość nagrywania w tej technologii, w sieci jest jedynie kilka filmów nagranych z możliwością podglądania w 360 stopniach. Według zapowiedzi przedstawicieli YouTube'a, już niedługo to się zmieni, a filmy w tym formacie będą coraz bardziej popularne.

źródło: The Verge

Darmowy program do rozliczania PIT-ów! Rozlicz się z Fundacją Radia ZET i pomóż dzieciom z wadami serca.

Więcej: