Gryf schował się pomiędzy orłami. Czy uda Ci się go znaleźć? [WIDEO]

Między tymi orłami schował się gryf - pół lew, pół orzeł. Widzisz go? Ta zagadka jest wbrew pozorom trudna i wymaga dużej spostrzegawczości.

Fanpage „Watercooler" przygotował obrazkową zagadkę. Autorzy obrazka wśród wielu orłów ukryli gryfa. Co to jest gryf? Mamy podpowiedź dla osób, które nie czytały i nie oglądały „Harrego Pottera" - gryf to mityczny stwór z głową i skrzydłami orła, a ciałem i ogonem lwa.

Czy uda Ci się go znaleźć?

Zagadka z pozoru wydaje się prosta. Jednak uderzające podobieństwo dziobów gryfa i orłów bardzo utrudnia odnalezienie stwora na zdjęciu. 

Zagadki na spostrzegawczość

To nie jedyne zagadki na spostrzegawczość, jakie mieliśmy okazję rozwiązać. 

Jedną z nich przygotowało Lego - wśród pand został ukryty pies. Te zadanie wydaje się proste, ale takie nie jest. Od poszukiwań można dostać oczopląsu. Jego twórców zainspirował zapewne bardzo popularny test na spostrzegawczość, stworzony przez węgierskiego rysownika Dudolfa w grudniu 2015 roku. Na świątecznym obrazku, pośród tłumu bałwanów, trzeba było odnaleźć samotną pandę. Zagadka z pandą pojawiła się na profilu artysty i niemal natychmiast zyskała ogromną internetową popularność.

Nie tak dawno my również przygotowaliśmy dla Was zagadkę. Mieliście 10 sekund na znalezienie kota na zdjęciu. Średni czas rozwiązania zagadki wyniósł 5 sekund.

Prawdziwą furorę zrobiła również fotografia dziewczyn, wykonana przez fotografkę Tizianę Vergari. Nie sądziła, że zdjęcie wzbudzi tak wielkie zainteresowanie internautów. Część osób przekonuje, że na zdjęciu są 2 dziewczynki, inni uważają, że 4, a nawet 13. Ta zagadka tylko z pozoru wydaje się prosta. Całemu zamieszaniu winne jest lustro, w które spoglądają sfotografowane dziewczyny.

A oto rozwiązanie zagadki:

Przyznajcie się, komu udało znaleźć się gryfa? :)

Radio ZET/MB

Więcej: