Zakonnica z „Voice of Italy" zaśpiewa w Polsce

Siostra Cristina, zwyciężczyni włoskiej edycji programu „The Voice" (2014), w sobotę 23 lipca wystąpi w we Wrocławiu na koncercie Singing Europe, zorganizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Kilka dni później pojawi się też na Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

O siostrze Cristinie zrobiło się głośno już podczas przesłuchań w ciemno do „The Voice". Filmik z jej wykonaniem utworu „No One" Alicii Keys stał się hitem internetu i jednym z najcześciej odtwarzanych coverów w historii serwisu YouTube.

W trakcie kolejnych odcinków programu 25-letnia wówczas urszulanka występowała na scenie z takimi gwiazdami muzyki, jak Kylie Minogue czy Ricky Martin. Widzowie docenili jej wersje utworów „Girls just want to have fun" Cindy Lauper, „Living on a prayer" Bon Jovi oraz przeboje z filmu "Dirty dancing".

Cristina Scuccia od początku była faworytką programu. Gratulacje złożyły jej m.in. Alicia Keys i Whoopi Goldberg, ciepłe słowa dostała także z Watykanu. Występ w finale włoskiej edycji „Voice'a" zakończyła odmówieniem modlitwy „Ojcze nasz" na scenie.

Cristinę bardzo wspierały zaprzyjaźnione siostry. W jednym z wywiadów zdradziła powód swojego występu w programie: - Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje. - Zrozumiałam, że mam piękne przesłanie dla innych - powiedziała. - Papież Franciszek mówi o Kościele jako matce. Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie. Czy tylko dlatego, że jesteśmy zakonnicami, nie możemy występować? A kto tak powiedział? - zapytała.

Siostra Cristina wystąpi na Singing Europe we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Wydarzenie to odbędzie się 23 lipca. Zaśpiewa także na Festiwalu Halleluya, który zorganizowany zostanie w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 27 - 29 lipca.