Kąpiel w klatce uchroni przed rekinem? Zadziwiający pomysł

Internet zalewają ostatnio nagrania, na których widać jak rekiny atakują ludzi pływających niedaleko plaży. Pewna para na wyspie Outer Banks w Karolinie Północne postanowiła uchronić się przed spotkaniem z niebezpiecznym drapieżnikiem w dość nietypowy sposób.

Kobieta i mężczyzna założyli na siebie metalowe klatki, a następnie weszli do wody, gdzie ostatnio zgłoszono pojawienie się kilku rekinów. Nie wiadomo, czy w ten sposób chcieli osobiście przyjrzeć się bestii czy może po prostu bezpiecznie "popływać" w oceanie...

Klatka przeciw rekinowi?

Para weszła do wody, by następnie z niejasnych powodów założyć na siebie metalową klatkę. Prawdopodobnie mężczyzna i kobieta chcieli czuć się bezpiecznie w chwili spotkania z rekinem. Ich zachowanie szybko wzbudziło czujność ratownika, który szybko zareagował. Niestety, para musiała zrezygnować ze swojego oryginalnego planu.

Nie tylko ratownik był zadziwiony - całe zajście rozbawiło wielu ludzi odpoczywających na plaży.

Ataki rekinów w Karolinie Północnej

W ostatnich tygodniach bardzo często dochodzi do ataków rekinów w Karolinie Północnej. Niestety takie zajścia są bardzo niebezpieczne. Głośnych echem odbiło się wydarzenie z 14 czerwca, gdy rekin zaatakował 12-latkę i 16-nastolatka, którym trzeba było amputować dłonie. Na przestrzeni miesiąca w tym miejscu zarejestrowano aż siedem przypadków ataku rekina na człowieka. Ratownicy alarmują, by wczasowicze zachowali szczególną ostrożność.

źródło:huffingtonpost

Więcej: