Wodecki wystąpi w „Świecie według Kiepskich"

- Najważniejsze to starać się być naturalnym i nie puszyć się - powiedział Zbigniew Wodecki o swoim występie w serialu „Świat według Kiepskich". - To kultowy serial - dodał muzyk, który zagrał w nim.... samego siebie.

– Nie jestem nowicjuszem na planie, ale za każdym razem jest to dla mnie duża przygoda - opowiedział PAP Life Wodecki, który właśnie zakończył zdjęcia do odcinka „Świata według Kiepskich". 
Jak dodał muzyk, na szczęście nie musiał wcielać się w rolę fikcyjnej postaci – zagrał po prostu samego siebie. Jednak nie zawsze tak bywało. W serialu „Król przedmieścia" Wodecki zagrał prowadzącego program „Droga do gwiazd", a w jednym z odcinków "Klanu" wystąpił jako... ksiądz udzielający ślubu. Wodecki grał także na deskach teatru. 
Wodecki twierdzi, że  „Świat według Kiepskich" to kultowy serial. Dlaczego? - Gdy powiedziałem kolegom na plan, jakiego serialu jadę, chcieli jechać ze mną i grać za darmo - mówi muzyk. Zdaniem muzyka Andrzej Grabowski, który wciela się w rolę Ferdynanda Kiepskiego, w Stanach Zjednoczonych za taką kreację miałby szansę dostać Oscara. Chociaż nie wszyscy przyznają się go oglądania serialu. „To przez kompleksy" - podsumował muzyk, który wystąpił ostatnio razem z zespołem Mitch & Mitch na Open`er Festival 2016. 

Na występ muzyka fani będą musieli jeszcze trochę poczekać. Premiera odcinka, w którym wystąpił Wodecki, zaplanowana jest na wrzesień.

PAP/Redakcja ZET/SI

Więcej: