To zdjęcie poruszyło cały świat. Błyskawiczna zbiórka dla 89-latka

Chwytające za serce zdjęcie, na którym 89-letni Fidencio Sanchez samotnie pcha wózek z lodami, błyskawicznie rozprzestrzeniło się po sieci. Przypadkowy mężczyzna, który zrobił fotografię, zorganizował zbiórkę pieniędzy dla staruszka. Udało się zebrać oszałamiającą kwotę pieniędzy. 

Mimo zaawansowanego wieku Sanchez od dwudziestu sprzedaje razem z żoną lody na ulicy. Widok ten tak poruszył Joela Cervantesa Maciasa, że ten postanowił zorganizować dla staruszka zbiórkę pieniędzy. Nie spodziewał się jednak, że jego akcja przyniesie aż tak oszałamiające skutki!

Małżeństwo niedawno straciło swoje jedyne dziecko, a odkąd pani Sanchez zachorowała, Fidencio sprzedaje lody zupełnie sam. Jego wózek jest bardzo ciężki, nic więc dziwnego, że kosztuje to staruszka bardzo wiele zdrowia.

Joel postanowił pomóc mężczyźnie i jego żonie. Zaczął od zakupu dziesięciu lodów. Potem umieścił w internecie zdjęcie, na którym widać jak Sanchesz pcha wózek. Fotografia spotkała się z dużym zainteresowaniem internautów, więc Joel postanowił wykorzystać pięć minut sławy lodziarza i zorganizował na jego rzecz zbiórkę pieniędzy. Na stronie z internetowymi zbiórkami opublikował zdjęcie, opisał historię mężczyzny i jego rodziny oraz zdradził, dlaczego zdecydował się mu pomóc.

W ciągu niecałego tygodnia mężczyźnie udało się uzbierać prawie 320 tysięcy dolarów. Akcja trwa zresztą nadal – każdy może wesprzeć schorowanego lekarza i jego żonę.

Radio ZET/SI