Moda, a może seksualizacja? Poznajcie 11-miesięczną szafiarkę

Mya Byrne ma dopiero 11 miesięcy, a już stała się gwiazdą internetu. Wszystko za sprawą mamy, który kreuja córkę na wzór blogerki modowej. Według niektórych osób futra i kostiumy kąpielowe, w których fotografuje dziecko Ammy McIndewar, zakrawają o seksualizację.

Jedno jest pewne – mała Mya jest śliczna, bardzo fotogeniczna i chętnie pozuje do zdjęć, która publikuje w sieci jej mama. Większość osób zachwyca się dziewczynką i jej stylizacjami. Trudno się dziwić - Mya wygląda w nich naprawdę uroczo.

Ale każdy medal ma dwie strony. Pojawiają się głosy, że młoda mama ubiera dziecko zbyt dorośle i zbyt kobieco, a te zabiegi balansują na granicy seksualizacji (czyli presji nakierowanej na seksowny wygląd).

Tego typu opinie sugerują, że Ammy McIndewar wykorzystuje dziecko, żeby zdobyć popularność w internecie.

Ammy odpiera te zarzuty i powołuje się na pozytywne komentarze pod postami. Fakt – większość internautów zachwyca się Myą i nie przeszkadza im kobiecy styl dziewczynki.

Dzieci gwiazdami internetu

W dobie internetu publikowanie zdjęć dzieci nie jest niczym nadzwyczajnym. Czasem jedna fotografia z prędkością światłą rozchodzi się po sieci.

Tak było w przypadku zdjęcia 8-miesięcznej Egypt. Dziewczynka zyskała popularność po tym, jak jej zdjęcie trafiło na Instagrama. Mała modelka nie musiała robić nic wyjątkowego - po prostu ładnie wyglądała i była ubrana w stylizacje z kolekcji Kardashian Kids. To wystarczyło, by zrobiła w sieci furorę.

Bardzo możliwe, że Mya odziedziczy po mamie miłość do mody i kto wie, może zostanie znaną blogerką modową i będzie się z tego utrzymywać.

O tym, że w sieci również dzieci mogą zarabiać pieniądze, świadczy historia 9-letniego Evana. Jeszcze niedawno był zwykłym chłopcem, który w internecie pokazywał, w jaki sposób gra w „Angry Birds". Z czasem chłopiec przekształcił swoje hobby w prawdziwą pracę i dziś jest milionerem.

A Wy widzicie coś niestosownego w stylizacjach 11-miesięcznej dziewczynki?

Radio ZET/SJ

Więcej: