Śmiała się z niego cała Polska, teraz on może śmiać się z nas

Tomasz Czajka, kiedyś wyśmiewany za zdjęcie w śmiesznym sweterku, dziś robi karierę w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze do niedawna genialny Polak był pracownikiem Google, a teraz jest inżynierem SpaceX i pracuje nad wysyłaniem ludzi na Marsa.

- Tak, teraz jestem w kosmicznej podróży służbowej. To wspaniałe, że mogę nad tym pracować. Przed nami wiele lotów - napisał na swoim Facebooku Tomek Czajka, odpowiadając na pytanie jednego z internautów o zmianę pracy. Jego wypowiedź zacytował Fakt24.pl.

Nikt wtedy nie podejrzewał, że  nastolatek ze słynnego zdjęcia ubrany w obciachowy turecki sweterek będzie zdobywcą wielu prestiżowych nagród i zostanie pracownikiem Google'a. Przypomnijmy, że popularne zdjęcie imprezy informatyków zostało zrobione w 1997 roku podczas Olimpiady Matematycznej w Zwardoniu. Dziś wszyscy jego bohaterowie pracują w branży IT.

Tomek od zawsze lubił komputery i zawsze marzył o pracy w branży IT.  Jego marzenie się ziściło. Jak czytamy na Fakt24.pl, mężczyzna w 2013 roku zarabiał rocznie około 145 tysięcy dolarów. Dziś tam suma jest zapewne jeszcze większa.

Radio ZET/SI