Zdjęcie kobiet karmiących piersią usunięte z Facebooka. Na prośbę mężczyzn [ZDJĘCIE]

Karmiące matki, zdjęcia z porodu i nagość wywołują w mediach społecznościowych szerokie dyskusje. Nieraz kończy się tak, że zdjęcia z takimi elementami usuwane są np. z Facebooka. Tak było również w przypadku siedmiu kobiet na fotografii, które karmiły swoje dzieci piersią. 

Fotograf Jeff Beall opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie siedmiu karmiących kobiet. Post szybko spotkał się z ostrą falą krytyki. Artysta otrzymał bardzo dużo wiadomości, w których były prośby o usunięcie posta. Co ciekawe, większość wysłali mężczyźni. Byli bardzo oburzeni niesmacznym, ich zdaniem, zdjęciem. 

Fotograf nie uległ namowom i zdjęcie pozostawił na portalu. Jednak nie na długo. Krótko po wiadomościach, fotografię usunął sam Facebook.

Post ten wywołał burzę w internecie. Przez ostatnie kilka tygodni te samo zdjęcie zamieszczone przez inny fanpage zostało udostępnione ponad 22 tys. razy. 

Karmienie piersią w miejscu publicznym to temat, który wzbudza wiele kontrowersji i nie względu na tuszę czy kolor skóry karmiącej. Już samo obnażanie biustu w parku czy galerii handlowej może wywołać negatywne komentarze przechodniów.

Karmienie piersią w miejscu publicznym

Znany w USA youtuber Joey Salads postanowił przyjrzeć się bliżej temu problemowi. Zorganizował w Nowym Jorku eksperyment, w którym wzięła udział młoda mama z niemowlęciem. Ku zaskoczeniu aktorów, ludzie chętnie wyrażali swoją opinię na ten temat. Głos zabrali przedstawiciele obu płci. Niestety, większości nie podobał się ten widok.

Podobny eksperyment przeprowadzono w londyńskim metrze. Reakcje Brytyjczyków były zgoła odmienne. Na większości pasażerów widok matki karmiącej piersią nie zrobił wrażenia. Tylko jedna kobieta przesiadła się do innego wagonu.

Zbyt intymne zdjęcia?

Takie zdjęcia bardzo często spotykają się z ogromną krytyką. Z ogromną burzą spotkało się zdjęcie rodzącej kobiety. Na zamkniętej, facebookowej grupie pojawiło się zdjęcie nagiej Francie, która chwilę wcześniej urodziła córkę. Zdjęcie matki klęczącej na łóżku i trzymającej w rękach noworodka zrobił mąż Francie, który cały czas był w kontakcie telefonicznym z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Mężczyzna przekazywał wskazówki swojej żonie, aby poród przebieg bez komplikacji. Dumna mama pochwaliła się fotografią na Facebooku, który… usunął zdjęcie, a konto Francie zostało zablokowane.

A czy Wy zgadzacie się z decyzją Facebooka? 

Radio ZET/MB