Czy to kadr z bajki? Takie widoki można podziwiać w polskim mieście [ZDJĘCIE]

Na fanpage'u „Magia Podlasia” pojawiło się dosłownie bajkowe zdjęcie. Na fotografii widać koziołka w centrum Białegostoku skąpanego we mgle o wschodzie słońca. 

„Idę sobie rano, właściwie to o 4:15, przypadkiem z aparatem, prawie środkiem miasta (no może nie ścisłym centrum, ale), a tu patrzę... Pogadaliśmy chwilę i poszliśmy każdy w swoją stronę!" - napisał pod zdjęciem autor. 

Fotografia została zrobiona w okolicach skrzyżowania ulic Jana Pawła II oraz Władysława Sikorskiego. W pobliżu znajduje się Park Antoniukowski. Możliwe, że właśnie tam mieszka uwieczniony koziołek.

Zdjęcie w cztery dni zostało udostępnione ponad 590 razy i skomentowane 127 razy. Autorowi trzeba przyznać - udało mu się uchwycić „Magię Podlasia”! 

Idealna fotografia

Nieraz, żeby zrobić idealną fotografię, potrzebna jest cierpliwość. Szkocki fotograf przyrody Alan McFadyen czekał na odpowiednie ujęcie przez 6 lat. Po zrobieniu ponad 700 tys. zdjęć, w końcu przyszedł upragniony sukces. Szkot uchwycił ptaka w idealnym momencie. 

Czasami, poza cierpliwością, potrzebne jest również szczęście. Pewnemu Brytyjczykowi, podczas zwykłego spaceru, udało się sfotografować łasicę, która „podróżowała" na… dzięciole.

Radio ZET/MB

Więcej: