Meryl Streep: otrzyma honorowego Złotego Globa

Już wiadomo, że Meryl Streep  otrzyma tegoroczną Cecil B. DeMille Award, czyli honorowego Złotego Globa – podało Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Amerykańska gwiazda otrzyma ją  już po raz dziewiąty – tym razem za całokształt twórczości. Gala Złote Globy 2017 odbędzie się 8 stycznia 2017 roku.

Meryl Streep jest absolutną rekordzistką nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (HFPA). Jeśli mowa o Złotych Globach, jest najczęściej nagradzaną i najczęściej nominowaną aktorką w historii. W swojej karierze zdobyła osiem statuetek i aż 29 nominacji. Ma też trzy Oscary: za drugoplanową rolę w filmie „Sprawa Kramerów", najlepszą aktorkę pierwszoplanową w „Wybór Zofii" i „Żelazna Dama". Do nagrody Akademii Filmowej była nominowana aż dziewiętnaście razy.

Honorowy Glob dla Meryl Streep

– Fascynujący 40-letni dorobek składający się z różnych gatunków filmowych i telewizyjnych. Meryl jest wzorem do naśladowania. W dodatku cały czas go rozwija dla kolejnych pokoleń. Zawsze wcielała się w role silnych kobiet, kreując sztukę aktorską, pokazującą wrażliwość i portretującą prawdę na dużym ekranie. Najprościej mówiąc, Streep jest pionierką, która przecierała szlaki kobietom w kinie, w telewizji i na scenie. Z finezją i gracją przełamuje granice płciowe i wiekowe. HFPA jest zaszczycone mogąc ją wyróżnić –  przyznał Lorenzo Soria, prezes HFPA.

Gala odbędzie się po raz 74. Kandydaci do nominacji będą mogli być zgłaszani do końca października 2016 roku. Wszystkich nominowanych poznamy 12 grudnia, zaś sama uroczystość odbędzie się 8 stycznia 2017.

Radio ZET/SI