„Złote serce" – nowa telenowela zastąpi „Królową jednej nocy" w TVP1

„Złote serce" (org. "Coração d'Ouro") to portugalski serial z 2014 roku, który już 14 grudnia 2016 zastąpi „Królową jednej nocy" w TVP. Portugalska telenowela cieszyła się wielkim zainteresowaniem widowni, ale nie tylko: Mariana Pacheco za rolę Cateriny zdobyła Złoty Glob. O czym opowiada telenowela, która zastąpi turecki serial?

Złote serce: serial zamiast „Królowej jednej nocy"

Maria (Rita Blanco) i jej córka Catarina (Mariana Pacheco) od dawna są skazane na życie w biedzie. Nie stać je nawet na wynajem mieszkania, dlatego mieszkają na polu namiotowym. Choć obu brakuje pieniędzy na podstawowe wydatki, Maria kosztem wielkich wyrzeczeń opłaciła córce studia na prestiżowej uczelni.  Pewnego dnia do matki odzywa się były szef, Miguel (Luís Noronha). Starszy pan jest bardzo chory, chce przed śmiercią uporządkować swoje życie i naprawić dawne błędy. Dlatego proponuje Marii pracę opiekunki i mieszkanie w jego pięknej rezydencji.

Catarina nie rozumie, czemu jej matka się waha i nie decyduje się przyjąć tej propozycji od razu. Maria ma jednak swoją tajemnice: odeszła z domu Miguela po krótkim romansie z jego synem Henrique (João Reis). W końcu jednak Catarina  namawia matkę, by przyjęła propozycję bogatego byłego pracodawcy. Rodzina Miguela, a zwłaszcza Henrique nie są przekonani do pomysłu Miguela. Tym bardziej gdy okazuje się, że Miguel zamieszcza kobiety w swoim testamencie. Catarina dla pieniędzy jest w stanie zrobić wszystko – dlatego decyduje się zabić swojego dobroczyńcę. Maria staje przed życiowym dylematem: albo zostanie wspólniczką zbrodni, albo będzie zmuszona donieść na własną córkę. Co wybierze?

„Złote serce", odcinek 1. 14.12.2016 o godzinie. 18:35 W TVP1.