Twarz czy nietoperz? Złudzenie optyczne podbija internet

W sieci pojawił się obrazek opublikowany przez mieszkańca Missouri i od razu wywołał ogromną burzę. Internauci spierają się o to, co widać na fotografii. Jedni mówią, że jest to sylwetka nietoperza, natomiast inni widzą… twarz. Jaka jest prawda?

Savannah Root z pewnością nie spodziewał się, że opublikowane przez niego zdjęcie wywoła taką burzę.

Patrzyłem w ten obrazek przez godzinę i zastanawiałem się, co to właściwie jest - napisał pod zdjęciem Amerykanin. Mężczyzna jednocześnie poprosił innych użytkowników Facebooka, aby dzielili się spostrzeżeniami.

Post Roota do tej pory zyskał prawie 5 tys. udostępnień i prawie 30 tys. polubień. Wśród ponad 10 tys. komentarzy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co właściwie widać na obrazku. 

„To na pewno jest nietoperz” - wskazuje jeden z komentujących. „Mi to wygląda na pingwina” - pisze inny. Jednak jeden z internautów dostarczył przekonujący dowód na to, że na obrazku można zauważyć twarz kowboja w kapeluszu.

Jednoznacznej odpowiedzi na zadaną zagadkę chyba nie ma. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, w jaki sposób spojrzymy na obrazek.

Internet szaleje na punkcie złudzeń optycznych

Innym przykładem złudzenia, które rozpaliło wyobraźnie internautów jest to, w których należy rozpoznać kolor serca.

Chociaż trudno uwierzyć, ale na opublikowanym zdjęciu znajdują się serca w tym samym kolorze. To, że widzimy je w innych kolorach, to wina geometrycznych pasów, które oszukują nasz mózg.

Radio ZET/SK

Więcej: