Zorza polarna z pokładu ISS. Takiego filmu jeszcze nie widzieliście [WIDEO]

Zorze polarne to bardzo spektakularne zjawiska. Z perspektywy Ziemi wyglądają pięknie. Ale czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, jak wygląda z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? 

NASA opublikowała wideo w jakości 4K. Poza zjawiskową zorzą polarną, która migotała nad biegunami, na nagraniu widać nocne światła miast burze. Jednak to właśnie zielona poświata sprawia, że nie można oderwać wzroku od filmu. 

Koniecznie odtwarzaj w jakości 4K!

Oglądając to wideo, można tylko pozazdrościć astronautom, że mogą podziwiać takie widoki codziennie i to na własne oczy. Nieliczni mogą spędzić trochę czasu w przestrzeni kosmicznej, więc możemy być wdzięczni rozwojowi techniki, że powstają sprzęty do nagrywania filmów w tak wysokiej jakości. 

Ziemia z ISS

A jesteś ciekawy jak wygląda Polska z pokładu ISS? Tim Peak, pierwszy brytyjski astronauta, opublikował na swoim Twitterze zdjęcie naszego kraju widzianego z wysokości ponad 400 kilometrów. Z tej perspektywy polskie miasta wyglądają naprawdę niesamowicie. 

Brytyjczyk bardzo lubi dzielić się swoimi przeżyciami. Astronauta na swoim profilu udostępnia wiele zdjęć z kosmosu. Na początku roku pochwalił się chyba najbardziej niezwykłym selfie

Radio ZET/MB

Więcej: