„Modeling całkowicie zrujnował mi życie”. Szczere wyznania polskiej modelki

Zuzanna Buchwald karierę modelki rozpoczęła w wieku 14 lat. Chodziła po wybiegu dla takich marek jak m.in. Prada, Gucci czy Versace. Jednak za sławę w świecie modelingu zapłaciła dużo. Buchwald zdecydowała się nakręcić poruszający film, w którym opowiada o trudach swojej pracy.

- Kiedy rozpoczynałam pracę, aby ją utrzymać, musiałam mieć rozmiar „0”. Posiadanie tego rozmiaru jest naprawdę bardzo trudne. Kiedy przedstawiciele agencji, w których jest zatrudniona modelka zauważą, że przybrałaś na wadze, zmuszają cię do zrzucenia kilogramów – mówi na nagraniu Buchwald.

Modelka wspomina również, że pracując w Stanach Zjednoczonych, czuła się bardzo samotna. W połączeniu z ciągłą presją ze strony pracodawców, jej organizm odmówił posłuszeństwa.

- Miałam bardzo poważne problemy z odżywianiem, cerą i zębami. Zaczęły mi wypadać włosy i walczyłam z anoreksją i bulimią. Przez 3 lata nie miałam miesiączek – tłumaczy łamiącym się głosem modelka.

Obecnie Buchwald ma 28 lat i całkowicie zmieniła punkt widzenia na temat przereklamowanego – jej zdaniem – świata modelingu. Na szczęście Polka w pełni odzyskała zdrowie i powoli wraca do dawnej formy.

Publikując wzruszające nagranie, Buchwald chce przestrzec młode kobiety przed robieniem kariery w tej branży.

- Nie słuchajcie, co mówią o waszych ciałach. Możecie to zobaczyć w domu, przed lustrem, kiedy będziecie w pełni sił zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Nie dajcie się oszukać!– zaapelowała na koniec filmu polska modelka.

Radio ZET/SK

Więcej: