Nie wpisuj tej daty w iPhonie. Możesz go zablokować!

Smartfony spod nadgryzionego jabłka cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Nie ustrzegły się one jednak pewnych mankamentów, które mogą spowodować ich awarię. Jeśli nie chcesz zablokować swojego telefonu, nigdy nie przestawiaj daty na 1 stycznia 1970 roku.

Wszystkiemu winny jest błąd, który występuje w systemie operacyjnym. Problem występuje w urządzeniach z 64-bitowymi procesorami Ax (A7, A8, A9 i A9x), które korzystają z oprogramowania iOS 8.

Usterka pojawia się również w innych urządzeniach marki Apple, które działają na wymienionych systemach.

W internecie pojawił się film, na którym jeden z użytkowników iPhone’a sprawdza, czy doniesienia o błędzie są prawdziwe. Dla bezpieczeństwa Waszych telefonów lepiej, że zrobił to właśnie on, a nie Wy…

Ta usterka wydaje się być szczególne uciążliwa. W odróżnieniu od innych, tutaj nie wystarczy zwykły restart smartfona. Niektórzy posiadacze iPhone’ów informowali, że problem minął dopiero po 5 godzinach. Inni pisali, że pomogła dopiero wymiana karty SIM. W wieli przypadkach zbawienna okazała się wizyta w autoryzowanym serwisie.

Co może być przyczyną?

Przedstawiciele marki do tej pory nie wystosowali żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Jednak z internecie można znaleźć sporo teorii, które tłumaczą występowanie poważnego błędu.

Jedna z nich mówi o tym, że data 1 stycznia 1970 roku jest ustawiona, jako chwila, od której mierzony jest czas w urządzeniach.

Pojawia się pytanie, jak duże istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś wpisze dokładnie tę datę? Prawdopodobnie jest to sprawka osób, które za wszelką cenę chcą zaszkodzić wizerunkowi firmy Apple. Żartownisie proszą, aby użytkownik ustawił tę datę, a wtedy będzie miał dostęp do ukrytych funkcji.

Firma produkująca iPhony w przeszłości miała już do czynienia z podobnymi „żartami”.

iPhone ładowany w mikrofalówce?

W 2014 roku, kiedy przedstawiciele firmy wprowadzili nowe oprogramowanie iOS 8, w sieci pojawił się fałszywy komunikat. Profesjonalnie przygotowana grafika informowała użytkowników o tym, że wraz z nowym systemem operacyjnym pojawiła się zupełnie nowa funkcja WAVE.

Polegała ona na tym, że po włożeniu smartfona do kuchenki mikrofalowej przyśpieszymy jego naładowanie. Efekty tego działania nie trudno jest przewidzieć, jednak znalazło się kilka osób, które uwierzyły w te informację.

Podobne informacje pojawiły się przy kolejnej aktualizacji systemu. Wówczas oszuści informowali, że iPhone staje się… wodoodporny.

Radio ZET/SK

Więcej: