10 lat temu po raz pierwszy pokazano iPhone'a

Dokładnie 10 lat temu po raz pierwszy pokazano światu iPhone'a, który na zawsze zmienił wizję urządzeń mobilnych.

iPhone - rewolucja w dobie telefonów komórkowych

iPhone bez wątpienia był początkiem rewolucji w kwestii telefonów komórkowych. Zapoczątkował produkty, które teraz nazywamy smartfonami - mamy w nich dostęp do bezprzewodowego internetu, zaawansowane aparaty do robienia zdjęć i kręcenia filmów, a także od czasu do czasu możemy na nich pograć w tzw. "zabijacze czasu", lub nawet wyjść dzięki nim na dwór, by pozbierać Pokemony.

Powyżej możecie zobaczyć materiał z prezentacji Apple z 9 stycznia 2007 roku, kiedy to Steve Jobs wyszedł na scenę w jednym celu - zaprezentować zupełnie nowe urządzenie, które już wtedy posiadało wizję zrewolucjonizowania naszego życia. Przedstawiono iPhone'a - czyli połączenie telefonu komórkowego z iPodem, urządzeniem do słuchania muzyki, oglądania filmów, a także rozwiniętego o takie możliwości jak granie w proste, mobilne gry dotykowe, czy przeglądanie internetu i używanie GPS.

iPhone - pierwsza prezentacja

Tutaj możecie zobaczyć, jak wyglądała strona internetowa Apple, kiedy zapowiadano nowe, przełomowe urządzenie mobilne. W dzisiejszych czasach śmiesznie brzmi opis "zupełnie nowy interfejs bazujący na dużych ekranie dotykowym i pionierskiego oprogramowania, pozwalającego sterować wszystkim w zasięgu palców" - zwłaszcza, jeśli mówi on o 3,5 calowym ekranie w dobie dzisiejszych pięcio- lub sześciocalowych gigantów.

Kupiłeś pierwszego iPhone'a?

Gdyby nie tak duży sukces iPhone'a, kto wie, jak dzisiaj wyglądałby rynek. Czy nadal rządziłaby nim Nokia? Czy telefony z klapką doczekałyby się kolejnej ewolucji? 

RadioZET.pl

Więcej: