Agresja drogowa – osobówka kontra kierowcy ciężarówek

Osoba podróżująca czerwonym samochodem osobowym dojechała do końca zwężenia i wjechała tuż przed poruszającą się obok ciężarówkę. Zdarzenie zarejestrowała kamera w tym drugim pojeździe.

Kierujący ciężarówką postanowił nie dać za wygraną. Mężczyzna nerwowo zareagował na próbę wjechania przed niego, co wyraził trąbieniem. Jednak najbardziej zirytowało go to, co nastąpiło po chwili, czyli lekkie przyhamowanie, którego dopuściła się osoba prowadząca samochód osobowy.

Kierowca poruszający się ciągnikiem siodłowym z przyczepą z napisem „Rolnik” zareagował na prośbę nagrywającego i zatrzymał się, blokując czerwony samochód. Wnet autor filmu wyskoczył ze swojego pojazdu i podbiegł do osobówki:

Warto pamiętać, że nie zawsze dojeżdżanie do samego końca zwężającego się pasa jest wskazane – zaleca się postępować w ten sposób, gdy jest zator. W takich okolicznościach prowadzący auto osobowe mógł rozważyć wcześniejsze zjechanie na sąsiedni pas, zamiast wymuszać pierwszeństwo na kierującym ciężarówką. Dodatkowe niebezpieczeństwo spowodowało celowe przyhamowanie.

Wątpliwości można mieć także co do intencji nagrywającego, który wysiadł ze swojego pojazdu… Pytanie czy chciał w konstruktywny sposób wyrazić swoją dezaprobatę, czy raczej rozpocząć starcie na pięści.

RadioZET/MS

Co sądzicie o tym zdarzeniu?

Więcej: