Android O - pierwsze informacje na temat nowości w systemie

Po tym jak na rynku zagościł już Android N - czyli wersja 7, Google zaczyna zdradzać nieco informacji na temat nowości, jakie nadejdą wraz z kolejną dużą wersją systemu.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto kupować już smartfona z nowym systemem Android - być może lepiej się wstrzymać. Nowości, jakie Google zapowiada dla Androida 8.0, wyglądają na tyle ciekawie i przełomowo, że wstrzymanie się rok z zakupem urządzenia może wydawać się dobrym pomysłem.

Android "O" ma być przede wszystkim bardziej energooszczędny. Nowa wersja systemu ma położyć duży nacisk na ograniczenie wykorzystania zasobów urządzenia przez aplikacje, które działają w tle. Jeśli posiadacie sporo aplikacji społecznościowych, to zapewne wiecie, jak duży wpływ na żywotność baterii może mieć działający w tle Facebook, Instagram czy Snapchat.

Zamierzasz kupić urządzenie z Androidem "O"?

Jedną z nowości w nowym systemie będzie wprowadzenie funkcjonalności Picture-in-Picture. Funkcja ta miałaby być dostępna dla każdej aplikacji, a podobne rozwiązanie wykorzystuje obecnie mobilna aplikacja YouTube'a, a także urządzenia Android TV. Informacje również donoszą o natywnym wsparciu systemu dla MediaRecorder API, co może oznaczać, że będziemy mogli nagrywać to, co jest widoczne na ekranie naszego urządzenia.

Android O zostanie zaprezentowany już w maju tego roku, podczas konferencji Google I/O, dzięki czemu dowiemy się znacznie więcej na temat przyszłości tego systemu. Zapewne nieco później producenci smartfonów zapowiedzą, które urządzenia otrzymają aktualizację do nowego systemu.

RadioZET.pl/AM

Więcej: