Klienci ING Banku Śląskiego mogą płacić smartfonem

W aplikacji Moje ING mobile pojawiła się opcja „Mastercard w telefonie” – dzięki niej można zmienić smartfon w zbliżeniową kartę płatniczą.

Usługa została uruchomiona 14 marca 2017 roku, jednak nie wszyscy użytkownicy aplikacji będą mogli z niej korzystać. Płatność zbliżeniową telefonem będzie można realizować tylko za pomocą urządzenia wyposażonego w funkcje NFC i pracującego pod kontrolą Androida w wersji 4.4 lub wyższej.

Podobnie jak w przypadku używania karty zbliżeniowej, płatności na kwotę poniżej 50 zł nie wymagają autoryzacji, jeśli zaś opłata opiewa na wyższą kwotę, trzeba będzie potwierdzić wydanie pieniędzy kodem PIN przyporządkowanym do wirtualnej karty. Podczas płacenia należy pamiętać, smartfon ma być wybudzony.

Aktywowanie usługi ma być proste i zajmować tylko kilka minut, o czym zapewnia Barbara Borgieł-Cury, dyrektor odpowiadająca za bankowość codzienną:

"

Płatności zbliżeniowe telefonem powoli stają się naturalnym elementem naszego życia. To wygodna i bezpieczna alternatywa dla płatności kartą. Telefon mamy zawsze przy sobie, Klienci mogą w każdej chwili, nawet stojąc w kolejce do kasy, aktywować usługę Mastercard w telefonie w aplikacji Moje ING mobile - a następnie wygodnie zapłacić za zakupy. Płatność przebiega w taki sam sposób, jak kartą zbliżeniową.

"

Aktywacja usługi „Mastercard w telefonie” jest prosta i odbywa się w aplikacji Moje ING mobile. Wirtualna karta płatnicza Mastercard zostaje przypisana do danego telefonu.

"

Bezpieczeństwo zbliżeniowych płatności mobilnych klientom ING Banku Śląskiego gwarantuje technologia tokenizacji, którą realizuje usługa Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Przygotowując smartfon do realizacji płatności, sieć Mastercard generuje cyfrowy „token”, czyli numer, który pozwala na powiązanie urządzenia z kartą płatniczą. Jest on przechowywany w bezpieczny sposób w chmurze obliczeniowej. Token jest też unikalny dla danego urządzenia, więc za jego pomocą nie można dokonać transakcji innym urządzeniem, a w wypadku kradzieży czy zgubienia telefonu wystarczy zablokować token przypisany do urządzenia, bez konieczności zastrzegania oryginalnej karty płatniczej. "

Korzystając z opcji „Mastercard w telefonie” można płacić zbliżeniowo na 465 tys. terminali obsługujących transakcje zbliżeniowe – czyli 90% takich urządzeń w naszym kraju. Na świecie płatność aplikacją możliwa jest w ponad 6 mln terminali – ING zapewnia, że nie jest do tego konieczne aktywne połączenie z internetem.

Płacicie zbliżeniowo?

RadioZET.pl/ING/MT