W tym banku kupisz i skasujesz bilety na komunikację miejską

Bank Millennium wprowadził nowe opcje do swojej aplikacji mobilnej – użytkownicy mogą teraz kupić na smartfonie bilet na autobus oraz opłacić parkowanie w mieście.

Obsługa programu reklamowana jest jako bardzo prosta. Wystarczy wejść w aplikacji w menu „Bilety i parkomaty”, żeby otrzymać dostęp do nowych opcji. Opłaty pobierane są ze wskazanego przez klienta konta w Banku Millenium.

Bilet na komunikację miejską można wykupić po wybraniu miasta, w którym się znajdujemy, wskazaniu przewoźnika oraz typu biletu. Jego skasowanie także odbywa się w aplikacji. W przypadku kontroli wystarczy wyświetlić go na ekranie smartfona.

Kupujesz bilety przez telefon?

Aplikacja banku Millenium pozwala ponadto na kupowanie biletów parkingowych na rzeczywisty czas zajmowania miejsca postojowego. Program umożliwia zaznaczenie godziny rozpoczęcia parkowania i rozliczenie go po powrocie do auta bądź też założenie z góry czasu parkowania – ten można w każdej chwili przedłużyć lub skrócić.

Korzystający z tej opcji kierowcy proszeni są o pozostawienie w widocznym miejscu winiety moBilet (dostępnej bezpłatnie w Biurze Strefy Płatnego Parkowania) lub kartki z takim napisem. Do aplikacji należy wpisać numer rejestracyjny samochodu oraz wybrać miasto, strefę i preferowany rodzaj rozliczenia (na czas określony bądź ustalony z góry).

Z nowych opcji mogą korzystać klienci używający smarfonów z Androidem, możliwości kupowania biletów parkingowych i na komunikację miejską na iPhone’ach pojawi się „wkrótce”.

Kupowanie biletów to nie jedyne zakupy, jakie można robić przy pomocy smartfona - klienci części banków mogą już korzystać w Polsce z systemu Android Pay, pozwalającego na płacenie za zakupy przez zbliżenie telefonu do terminalu.

RadioZET.pl/Bank Millenium/MT