Candy Crush Saga - porady i triki do gry

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grą Candy Crush Saga lub chcesz dowiedzieć się nieco więcej na jej temat - zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego poradnika.

Czy wiesz, że jest wiele edycji gry Candy Crush Saga?

Firma stojąca za tą odnoszącą sukcesy grą, wydała jeszcze wiele innych gier, które bazują na podobnym stylu rozgrywki. Aktualnie jednymi z popularniejszych gier autorstwa firmy King, są "Farm Heroes Super Saga", "Candy Crush Soda Saga", a także "Pet Rescue Saga" i inne.

Jeśli więc dana część gry Wam się znudzi lub macie problem z przejściem do kolejnego wysokiego poziomu rozgrywki, warto sprawdzić inną grę, bazującą na tym samym gameplay'u, który tak niesamowicie wciąga.

Która z poniższych części gier z serii "... Saga" jest Twoim zdaniem najlepsza?

Jak grać w Candy Crush Saga - poradnik

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z Candy Crush Saga lub szukacie wskazówek na temat tego jak grać, poniżej przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych informacji, jakie powinniście wiedzieć by grało Wam się łatwiej.

Zwykle poruszający się element, który jest podpowiedzią do wykonania następnego kroku, daje stosunkowo mało efektywny rezultat. Czasem warto nie ulegać pokusie i nie klikać elementu, do którego zachęca nas gra i poszukać alternatywnego rozwiązania.

Szukaj specjalnych akcji na mapie. Podstawowym elementem rozgrywki jest łączenie 3 lub więcej elementów w linii, by je skasować z mapy i zdobyć za nie punkty. Warto jednak szukać na planszy takich kombinacji, żeby tworzyć długie tworzy w kształcie litery L. Ponadto jeśli przy okazji uda nam się zahaczyć o element specjalny, jak na przykład bombę, to dodatkowo zdobędziemy ekstra punkty za świetną kombinację.

Często otrzymamy darmowe wspomagacze. Dzięki nim będziemy mogli wykonać jeszcze jeden krok, skasować automatycznie wybrane elementy z planszy lub cofnąć nasz ruch i wiele innych. Jeśli będziemy chcieli je wykorzystać spójrz jeszcze raz na planszę po raz ostatni - może to właśnie jeszcze jedno spojrzenie pozwoli nam zobaczyć na świeżo możliwy ruch do wykonania lub przynajmniej w lepszy sposób będziemy mogli zauważyć, jakie korzyści przyniesie nam użycie danego wspomagacza.

Wraz z kolejnymi poziomami do przejścia zwiększa się poziom trudności rozgrywki. Warto więc powtarzać niektóre plansze, zamiast używać wspomagacza zbyt wcześnie - szybko się kończą, a mogą być bardziej przydatne na trudniejszych misjach.

Powyżej 51 poziomu na mapie zacznie pojawiać się element będący kostką czekolady - warto zdjąć go w pierwszej kolejności, ponieważ im dłużej zostanie na planszy tym większą jej część zajmie. Podobnie sprawa ma się z lukrecją, która zaczyna pojawiać się w grze powyżej 81 poziomu.

Candy Crush Saga - graj na wszystkim

Jeśli wciąż Wam mało gry w Candy Crush Saga, a grasz na przykład w przeglądarce internetowej lub na Facebooku, a chcielibyście móc grać w grę w innych warunkach - nic straconego. Gra dostępna jest na naprawdę dużej ilości platform, a więc można w nią zagrać na:

  • tabletach i smartfonach z Androidem;
  • iPhone'ach, iPodach i iPadach;
  • Windows Phone'ach; 
  • na stronie king.com;
  • na komputerze z systemem Windows 8.1 lub 10;
  • w sekcji gier w serwisie Facebook.

Na jakiej platformie grasz w Candy Crush Saga?

RadioZet.pl/AM

Więcej: