Fińska marka wraca na rynek - oto Nokia 6

Nokia, zamiast wejścia z impetem, postanowiła na spokojnie zapowiedzieć nowe urządzenie, które zadebiutuje... jedynie na chińskim rynku.

Nokia 6 tylko dla Chin

Pierwsza duża zapowiedź Nokii i już pierwsze rozczarowanie. Kiedy wszyscy spodziewają się prezentacji z fajerwerkami i czymś niesamowitym, Nokia pokazuje nam przyzwoite urządzenie przeznaczone, przynajmniej na razie, tylko dla Chin.

Nokia 6 to spore 5,5 calowe urządzenie, wyposażone w ekran o rozdzielczości Full HD, wsparty nowoczesną technologią wytrzymałego szkła - 2,5D Gorilla Glass. Stylowe design smartfona skrywa w sobie między innymi ramę wykonaną z aluminium, a także przycisk "home", który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych.

Urządzenie wyposażone będzie w najnowszą wersję systemu Android - 7.0 Nougat a także specjalną nakładkę interfejsu, stworzoną przez Nokię. Jeśli chodzi o parametry sprzętowe, nie ma szału - to całkiem solidna, lecz nie najwydajniejsza jednostka Qualcomm Snapdragon 430. Wsparcie jej 4GB pamięci RAM powinno jednak sprawić, że procesor będzie mógł dać z siebie wszystko.

Dane techniczne smartfona Nokia 6

Nowe urządzenie Nokii posiada następujące parametry techniczne:

- ekran: 5,5" Full HD, szkło 2,5D Gorilla Glass;
- system: Android 7.0 Nougat;
- procesor: ośmiordzeniowy Snapdragon 430;
- pamięć: 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart MicroSD;
- kamera: główna - 16 Mpix, przednia: 8 Mpix;
- łączność: Wi-Fi, Bluetooth 4.1;
- bateria: 3000 mAh.

Nokia 6 ma kosztować ok. 250 dolarów, lecz z uwagi na jej przeznaczenie - rynek chiński - nie prędko ktoś będzie chciał je importować do naszego kraju. Po opłaceniu cła i podatków urządzenie kosztowałoby zapewne powyżej 1500zł, co już tak atrakcyjną ceną nie jest.

Jesteś zainteresowany nowymi smartfonami Nokii?

Nowa Nokia 6 to dosyć bezpieczne podejście do ponownego wkroczenia na rynek tej marki. Mamy jednak nadzieje, że kolejne zapowiadane urządzenia pozwolą jednak bardziej zabłysnąć firmie - również na naszym rynku.

RadioZet.pl/AM

Więcej: