Gmail doczeka się obsługi dedykowanych rozszerzeń

Google zapowiedział możliwość rozszerzenia funkcjonalności przeglądarkowego i mobilnego klienta poczty Gmail.

Jeszcze w tym roku wszyscy użytkownicy poczty e-mail Google'a będą mogli znacznie zwiększyć funkcjonalność klienta służącego do obsługi skrzynki pocztowej.

Dzięki publikowanym w G Suite Marketplace wtyczkom dedykowanym Gmailowi będziemy mogli przypisać do naszego konta pocztowego zestaw wybranych przez nas rozszerzeń, które mogą zwiększyć wygodę korzystania ze skrzynki pocztowej, jej aspekt wizualny lub możliwości jej wykorzystania. Aktualnie w tej cyfrowej platformie oferowane są rozszerzenia dla dysku, dokumentów, arkuszy i prezentacji Google.

Na jakim urządzeniu najczęściej korzystasz z poczty e-mail?

Co oznacza ta nowość w praktyce? Deweloperzy będą mogli stworzyć specjalną wersję swojej aplikacji, która zostanie uruchomiona w Gmailu w przeglądarce internetowej, na systemie Android lub iOS. Dodatki Gmaila pozwalają na wkomponowanie się w klienta poczty, dzięki wygodnemu systemowi łączenia różnych elementów interfejsu.

Dodatki te są głównie przeznaczone dla biznesowych rozwiązań, lecz wraz z ich rozwojem nie jest wykluczone, że tego typu rozszerzenia przydadzą się również "domowym" użytkownikom. 

RadioZET.pl/AM

Więcej: