Gry z PS4 na PC? Sony aktualizuje swoją usługę streamowania gier

Usługa streamująca gry z platformy PlayStation, wkrótce zostanie powiększona o tytuły ukazujące się na najnowszej konsoli Sony.

PS Now to usługa, która istnieje już od jakiegoś czasu na rynku, lecz do tej pory oferowała streamowanie gier z konsoli PlayStation 3 na takie urządzenia jak PS Vita, PlayStation 3, PlayStation 4, kompatybilne telewizory Sony i odtwarzacze Blu-Ray, a także komputery PC.

Mocno zaskakującą informacją było porzucenie wsparcia obsługi PS Now przez inne platformy niż PlayStation 4 i komputery PC. Teraz możemy wiedzieć co spowodowało tę decyzję. Usługa zostanie w niedługim czasie powiększona o tytuły z platformy PS4, co może oznaczać chęć konkurencji z nieco podobną usługą Microsoftu - Xbox Game Pass, o której więcej przeczytacie tutaj.

Dzięki temu wprawdzie będziemy mogli zagrać w takie tytuły ekskluzywne jak Uncharted 4, Horizon: Zero Dawn lub God of War na komputerze PC (po opłaceniu miesięcznej subskrypcji), lecz możliwe jest, że Sony zdecyduje się na spore zmiany w działaniu usługi, by ta bardziej przypominała ofertę Microsoftu. W końcu po co mielibyśmy streamować grę z PS4 na nasze PS4, zamiast móc ją pobrać na dysk i grać bezpośrednio z niej? Byłaby to idealna oferta dla osób chcących grać, lecz nie lubiących wydawać dużych kwot na premierowe tytuły.

Więcej informacji na temat rozwoju tej platformy, jak i jej ewentualnego wprowadzenia do Polski, zapewne usłyszymy w najbliższych miesiącach.

Korzystałbyś z usługi PS Now, gdyby została wprowadzona do Polski?

RadioZet.pl/AM

Więcej: