Inteligentna kurtka - owoc współpracy Levi's i Google

Inteligentna odzież ma na celu pomóc nam w życiu codziennym - podczas podróży rowerem, spacerów, czy jazdy samochodem. Obsługa gestami pomoże nam w utrzymaniu wzroku na naszej trasie, bez konieczności sięgania po smartfona.

Levi's Commuter to seria odzieży zaprojektowana z myślą o życiu w mieście. Stworzona dla osób, które dużo się poruszają i potrzebują wygodnych ubrań do noszenia na co dzień.

Wraz z Google firma Levi's opracowała smart-kurtkę, która dzięki wbudowanej technologii pomoże nam w poruszaniu się po mieście - z jej pomocą będziemy mogli kontrolować muzykę, być informowani o trasie, zdobywać informację o pobliskich miejscach, a także odbierać telefony.

Kurtka jest "smart" dzięki wbudowanej w nią technologię. W lewym rękawie umieszczony jest moduł Bluetooth, który łączy się z naszym smartfonem. Wykonywane na kurtce gesty przekazywane są do specjalnej aplikacji, która odpowiada za przekładanie ich na zarządzanie funkcjami smartfona. Można je również samodzielnie skonfigurować, a więc nie będziemy musieli podporządkowywać się jedynie do pierwotnie ustawionych przez producenta funkcji.

Kurtka została wyceniona na 350 dolarów (ok. 1500 PLN) i będzie dostępna zarówno w wersji dla mężczyzn i dla kobiet

Sądzisz, że smart-odzież się przyjmie?

RadioZet.pl/AM

Więcej: