Jak wygląda praca kierowcy ciężarówki?

Valdas Juozas Vilunas postanowił odpowiedzieć na pytanie jak to jest pracować, żyć i spać w Renault Trucks T MaxiSpace.

Mężczyzna wychodzi z założenia, że specyfika każdej pracy jest inna. Większość osób najzwyczajniej w świecie po wykonanych obowiązkach wraca do domu. Odstępstwem od reguły są kierowcy ciężarówek. Dla nich domem jest sama kabina. A ta w przypadku pojazdu wyprodukowanego przez francuskiego producenta oferuje bardzo komfortowe warunki podróży. Nie dość, że do dyspozycji jest sporo miejsca nad głowami, wiele schowków, obracany fotel, liczne gniazdka do ładowania, płaska podłoga, to jeszcze spore i komfortowe łóżko o szerokości 80 centymetrów.

Do tego kierowca może sterować poszczególnymi funkcjami przy użyciu zdalnego pilota, pozwalającego na regulację natężenia światła, jego koloru, a także na obsługę radia. Kolejnymi atutami są cicho pracujący system ogrzewania, szafka z żywnością i lodówką o pojemności 40 litrów. Jedynie należy pamiętać o tym, by podczas korzystania z kuchenki mieć otwarte okno dachowe, o czym wspomniał Valdas Juozas Vilunas:

"

Kabina oferuje możliwość doskonałego wypoczynku. Szerokie fotele, łóżko niemal identyczne jak to w domu, miękki materac i bardzo dobry system ogrzewania są niezwykle istotnymi elementami ułatwiającymi podróż. Jedyne co może doskwierać zawodowym kierowcom ciężarówek, to rozłąka z bliskimi, bo na brak udogodnień w kabinie nie można narzekać. "

Chcielibyście pracować w tak komfortowych warunkach?

Więcej: