Unikając jednej kolizji, doprowadził do drugiej

Zmiana pasa ruchu to czynność, podczas której powinniśmy zachować szczególną ostrożność, o czym zapomniał pewien kierowca czerwonego Volkswagena Golfa GTI.

Kierujący pojazdem wyprodukowanym przez niemieckiego producenta zmienił pas na środkowy, by wyprzedzić dwa auta, po czym powrócił na poprzedni pas ruchu. Niestety nie zaczął hamować w porę. Próbując uniknąć uderzenia w tył poprzedzającego pojazdu, odbił w lewo, zjeżdżając na sąsiedni pas ruchu, po którym poruszał się samochód wyposażony w kamerę pokładową, przez co doprowadził do kolizji:

Osoby nagminnie zmieniające pasy ruchu zazwyczaj nie zyskują zbyt dużo czasu, za to sporo ryzykują, co też potwierdził jeden z testów przeprowadzony przez MythBusters. Eksperyment ujawnił, że częste zmienianie pasa ruchu pozwala zaoszczędzić jedynie od 4% do 25% czasu. Warto jednak zauważyć, że w ramach eksperymentu kierowcy zachowywali się nienaturalnie, kurczowo trzymając się określonego pasa ruchu.

Przy okazji poruszania się na publicznych drogach warto pamiętać o licznych zagrożeniach, często wynikających z brawury pozostałych uczestników ruchu drogowego lub lekkomyślności, przykładem czego są kierowca poruszający się w terenie zabudowanym z prędkością 150 km/h lub omijający pojazd zatrzymany przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa.

RadioZET/MS

Więcej: