W poszukiwaniu miejsc parkingowych jeżdżą po chodnikach

Jeden z internautów opublikował nagrania, na których widać jak kierowcy w poszukiwaniu miejsc parkingowych jeżdżą po chodnikach.

Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Według przepisów ruchu drogowego poruszanie się wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych jest zabronione. Ignorując regulacje kierowca naraża pieszych i rowerzystów na niebezpieczeństwo. To tym bardziej lekkomyślne zważywszy na fakt, że właśnie te dwie grupy są narażone na najpoważniejszy uszczerbek na zdrowiu w razie ewentualnej kolizji:

Problem ten nie jest aż tak powszechny w Polsce, jak w Rosji. W tym drugim kraju ze względu na powszechność, powstał młodociany ruch „Stop a Douchebag”, który walczy z ignorantami drogowymi, parkującymi w niedozwolonych miejscach i jeżdżącymi chodnikami. I to wszystko nie w imię prawa, tylko po to, by ludzie mogli czuć się bezpiecznie niezależnie od tego, czy stróże prawa są w pobliżu.

Autor nagrania wskazuje także na to, że jeżdżenie po chodnikach powoduje ich niszczenie, co też może pośrednio prowadzić do szkód. W końcu na wystających kostkach brukowych znacznie łatwiej się potknąć niż na gładkiej nawierzchni.

RadioZET/MS

Co sądzicie o zachowaniu kierowców?

Więcej: