Korzystasz z Visty? W następnym miesiącu otrzyma ostatni update

11 kwietnia Windows Vista otrzyma ostatnią aktualizację zabezpieczeń. Po tym terminie Microsoft całkowicie przestaje się interesować tym systemem.

System Windows Vista zadebiutował na początku 2007 i jako następca Windows XP, od początku miał pod górkę. System nie tylko nie podobał się użytkownikom tak mocno przyzwyczajonym do XP-ka, lecz również cierpiał na wiele problemów - od ciągnących się w nieskończoność aktualizacji, po sporą niekompatybilność aplikacji na starcie.

Mimo prób ratowania systemu przed złym PR-em, dopiero kolejny system Microsoftu - Windows 7 zyskał sobie aprobatę tłumów.

Jakiego systemu operacyjnego używasz?

Teraz Windows Vista ma ponad 10 lat i ma otrzymać swoją ostatnią w historii aktualizację ze strony Microsoftu. 11 kwietnia 2017 zostanie wypuszczona ostatnia aktualizacja zabezpieczeń, a więc jeśli wciąż używacie tego systemu operacyjnego warto ją zainstalować, a następnie zacząć szukać nowego komputera lub zakupić nowy system operacyjny. Oznacza to bowiem, że w najbliższej przyszłości wszelkie na nowo odkryte luki będą podatne na działanie cyberprzestępców i szkodliwe oprogramowanie.

RadioZet.pl/AM

Więcej: