Mobilna aplikacja Sephory pomoże Ci dobrać makijaż

W tym tygodniu do mobilnej aplikacji Sephory trafiła funkcja "Wirtualnego Artysty". 

Nowa funkcjonalność wprowadzona do mobilnej aplikacji marki Sephora została opracowana we współpracy z firmą zajmującą się rzeczywistością rozszerzoną - ModiFace.

Aplikacja mobilna, wykorzystując aparat wbudowany w naszego smartfona, dokonuje skanu naszej twarzy. Następnie analizowana jest lokalizacja i wymiary oczu, nosa, ust i policzków, dzięki czemu aplikacja jest w stanie następnie nałożyć na naszą twarz w czasie rzeczywistym makijaż.

Aplikacja pozwala na przetestowanie w wirtualnym makijażu cieni do powiek, różnych szminek czy różu do policzków. Wszystko oczywiście w oparciu o produkty marki Sephora, które również dostępne są w Polsce. Działanie tego efektu będzie w dużej mierze zależeć od jakości aparatu zastosowanego w naszym smartfonie, więc warto przy próbie przetestowania nowego "looku", podobnie jak przy wykonywaniu prawdziwego makijażu, mieć dobrze oświetloną twarz.

Aplikacja posiada w sobie też inne ciekawe i przydatne funkcje, w tym tutoriale wideo - jak używać określonych kosmetyków lub nakładać daną część makijażu.

Niestety nie mogliśmy jeszcze sprawdzić działania aplikacji w akcji, z uwagi na jej obecnie stosunkowo małą kompatybilność z różnymi urządzeniami. Jeśli macie urządzenie Apple z iOS 9.0 lub nowszym - możecie śmiało pobierać aplikację z AppStore. Natomiast w przypadku urządzeń działających na Androidzie wsparcie dla kolejnych modeli smartfonów dodawane jest na bieżąco, a sprawdzicie ją w tym miejscu.

Lubisz testować nowe kosmetyki?

RadioZET.pl/AM

Więcej: