Nowe Nokie z comiesięcznymi aktualizacjami

Nokia obiecuje dbać o użytkowników swoich smartfonów – producent zadeklarował, że telefony będą otrzymywać co miesiąc poprawki bezpieczeństwa. Wspomniano także o aktualizacjach Androida.

Brak zainteresowanie producentów smartfonami, które znalazły się już w rękach klientów to często obserwowana strategia, która może narażać użytkowników na niebezpieczeństwo ze strony hakerów i przestępców.

Wyszukują oni cały czas błędy i luki, które mogą posłużyć do zainfekowania telefonów złośliwym oprogramowaniem. Jeśli takie błędy nie zostaną naprawione aktualizacjami przygotowanymi przez producenta, smartfon staje się łatwym celem.

Z tego powodu organizacja broniąca praw konsumenta w Holandii pozwała nawet Samsunga, który w ciągu dwóch lat od chwili premiery nie wydał żadnych poprawek na popularne smartfony. Teraz producent deklaruje, że aktualizacje będą dostarczane na bieżąco.

Nokia obiecuje, że będzie do kwestii bezpieczeństwa pochodzić poważnie. W oficjalnym tweecie pokazała się deklaracja udostępniania poprawek pod koniec każdego miesiąca.

Obietnica dotyczy telefonów działających pod kontrolą Androida – jak na razie Nokia pokazała modele Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6. Wzbudzająca duże emocje Nokia 3310 nie będzie raczej potrzebować tego typu aktualizacji.

Czy Wasz smartfon otrzymuje poprawki bezpieczeństwa?

RadioZET.pl/MT