Rzeczywiste spalanie 1000 wersji aut PSA na wyciągnięcie ręki

Francuski producent samochodów opublikował wyniki zużycia paliwa dla około 1000 wersji samochodów ze znaczkiem Citroena, DS-a i Peugeota.

W 2016 roku PSA niejako wyszło przed szereg i zleciło przeprowadzenie serii testów przez dwie nierządowe organizacje – Transport & Environment (T&E) oraz France Nature Environment (FNE) pod nadzorem firmy Bureau Veritas. Uzyskane wyniki miały być możliwie najrzetelniejsze. Kierowano się wytycznymi projektu Real Driving Emission (RDE), który Unia Europejska planuje wprowadzić. W tych standardach pomiary dokonuje przenośne urządzenie zainstalowane w pojeździe – system PEMS.

Pierwsze testy odbyły się na publicznych drogach dostępnych dla wszystkich. Trasa obejmowała 25 kilometrów miejskiej jazdy, 39 kilometrów obszarów wiejskich oraz 31 kilometrów autostrad. Na pokładzie znajdowali się pasażerowie, bagaż, a do tego na całej długości trasy był włączony system klimatyzacji, co ma oddawać w pełnym wymiarze rzeczywiste warunki.

Nowa strategia koncernu PSA – który niedawno przejął Opla – zakłada łatwy dostęp do przejrzystych danych. Wszystko to z myślą o interesie klienta.

RadioZET/MS

Popieracie?

Więcej: