Który operator komórkowy ma najlepszą ofertę?

1 753 270 numerów przeniesiono między sieciami komórkowymi w 2016 roku. Przyglądając się kto zyskał najwięcej można sprawdzić, który z operatorów miał najlepszą według klientów ofertę.

Statystyki przenoszenia numerów w sieciach komórkowych przygotował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dane pochodzą z zarządzanego przez UKE systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

Platforma zawiera informacje na temat każdego przypadku zmienienia przez właściciela numeru telefonu komórkowego obsługującego go operatora. Liczba przeniesień numeru znacznie wzrosła w drugiej połowie 2016 roku - to efekt wprowadzenia obowiązku rejestracji kart SIM oraz walki pomiędzy operatorami na oferowane klientom bonusy. 

Przenosiłeś numer w 2016 roku?

Pełny raport, zawierający dane na temat dużych ogólnopolskich i małych regionalnych przedsiębiorstw telekomunikacyjnych można znaleźć na stronie Urzędu.

Jeśli się przyjrzeć 4 największym sieciom komórkowym w Polsce, to według klientów najatrakcyjniej wypada oferta Play - w ciągu roku operator zyskał niemal o 300 000 przeniesionych numerów więcej, niż odpłynęło z niego do innych sieci.

Na plusie znalazł się także Orange - ten operator zakończył 2016 rok zyskując 27 000 klientów więcej, niż odeszło wybierając konkurencję.

Zdecydowanie surowiej oceniono ofertę Polkomtela, czyli Plusa - od operatora odeszło niemal 100 000 klientów więcej, niż zdecydowało się na jego usługi.

Najgorzej w zestawieniu wypadł T-Mobile, którego bilans przeniesień numerów w 2016 roku wyniósł -300 000.

W raporcie znalazły się także dane dotyczące coraz śmielej poczynających sobie na rynku operatorów wirtualnych. Najlepiej radził sobie Virgin Mobile, do którego przyszło o 53 000 klientów więcej, niż odeszło.

8,5 tysiąca numerów zyskał Premium Mobile, 5,5 tysiąca osób więcej zdecydowało się korzystać z oferty Viking Mobile, niż z nich zrezygnować. Zyskiem 3,3 tys. klientów może się pochwalić FM GROUP Mobile.

Bilans 2,6 tys. numerów osiągnęła Telestrada - operator Lajt Mobile. Aero2, stojące za siecią a2mobile, przyciągnęło do siebie o 1,1 tys. klientów więcej, niż straciło.

RadioZET.pl/UKE/MT