Polaroid Pop - klasyczny aparat doczekał się przydatnych zmian

Polaroid Pop to nowe podejście do tworzenia analogowej fotografii. Tym razem popularna marka - tworząca aparaty umożliwiające natychmiastowe wydrukowanie wykonanego zdjęcia - dodała więcej technologii do urządzenia, wprowadzając w ten sposób niezbędną innowację, jaka powinna znaleźć się w nim już dawno.

Polaroid Pop wciąż działa na tej samej technologii wkładów o wymiarach 3,5 na 4,2 cala, na których dokonywane jest wywoływanie zdjęć bez użycia tuszu. To, co jednak wyróżnia urządzenie od poprzedników, to dodatkowa funkcjonalność, którą możemy spotkać w cyfrowych aparatach.

Urządzenie wyposażone jest w 20-megapikselowy sensor CMOS, 3,97", ekran dotykowy do sterowania i podglądu wykonywanych zdjęć, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p i czytnik kart microSD pozwalający na przechowywanie wykonanych zdjęć i filmów. Można więc przyklasnąć Polaroidowi, który w końcu stworzył aparat, którego jedynie dodatkową funkcją jest druk zdjęć, zamiast oparcia całości urządzenia na tej funkcjonalności.

Korzystałeś z aparatu potrafiącego natychmiastowe wywoływanie zdjęć?

Ponadto dzięki łączności bezprzewodowej (Bluetooth lub Wi-Fi) możemy wydrukować na urządzeniu dowolne zdjęcie udostępnione do Polaroida Pop, zamieniając go tym samym w mobilną drukarkę zdjęć.

Dla fanów dopasowania stylu technologii do własnych upodobań również dobra wiadomość - dół urządzenia jest wymienny i możemy wybrać jego kolor, nadając mu unikatowy wygląd (na razie zaprezentowano modele niebieskie, żółte i srebrne).

Cyfrowo-analogowy Polaroid Pop nie otrzymał jeszcze oficjalnej ceny, lecz wiemy już, że urządzenie powinno zadebiutować pod koniec tego roku.

RadioZet.pl/AM

Więcej: