Kultura jazdy pod oceną policji

Olsztyńska drogówka przeprowadziła pilotażowe działania w ramach akcji „Kierowca monitorowany”, podczas trwania której wykorzystano system ITS.

Jak poinformowała policja – mundurowi reagowali nie tylko na popełnione przez kierowców wykroczenia, ale także na ich kulejącą kulturę jazdy. Działania prowadzono na całej długości ulicy Dworcowej w Olsztynie. Szczególny nacisk położono na wymuszenia pierwszeństwa na pieszych, zmiany pasa bez kierunkowskazów, a także osoby podróżujące bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Informacje o popełnionych wykroczeniach były przekazywane drogą radiową do podległych patroli. Te z kolei zatrzymywały pojazdy i „rozliczały” kierowców z popełnionych wykroczeń, o czym wspomniał kom. Sebastian Nowak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

"

Dzisiejsza akcja ma charakter pilotażowy. Działania „Kierowca monitorowany” będą na ulicach Olsztyna prowadzone systematycznie. Na razie skupiliśmy się na ul. Dworcowej, następnym razem wybierzemy inne miejsce, które według analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, wymaga naszego nadzoru. "

Można mieć nadzieje, że dzięki monitorowaniu wykroczeń kierowców poprawi się bezpieczeństwo na drogach, a także kultura kierowców...

RadioZET/policja.pl/MS

Jesteście za przeprowadzaniem takich działań?

Więcej: