Listonosz zarejestruje Ci kartę SIM

Listonosze Poczty Polskiej mogą pomóc w zarejestrowaniu kart SIM - wystarczy ich o to poprosić.

Usługa dotyczy telefonów na kartę w sieci Orange, Play i T-Mobile. Dostarczyciele wyposażeni w tablety mogą zarejestrować numery od ręki - trzeba będzie tylko podać swoje dane i okazać do weryfikacji dokument tożsamości.

Z tej opcji rejestracji można korzystać na terenie całej Polski. Trzeba się spieszyć, bo czasu zostało niewiele - jeśli nie uda się zdążyć przed 1 lutego 2017 roku, numer zostanie wyłączony.

Wcześniej Poczta Polska wprowadziła możliwość rejestrowania kart SIM wprost w swoich placówkach. Zbiorcze zestawienie opcji rejestracji - oraz możliwych do otrzymania bonusów - prezentujemy w tym obszernym artykule.

Możliwość dokonania rejestracji u listonosza może znacznie ułatwić dokonanie tego obowiązku mieszkańcom małych miejscowości - opowiada o tym Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

"

Termin wyznaczony przez ustawę antyterrorystyczną na rejestrację kart SIM mija już niebawem. We współpracy z największymi operatorami chcemy ułatwić proces rejestracji milionom klientów. Skorzystanie z usługi świadczonej przez listonosza to duże udogodnienie w tym dla zamieszkujących na terenach z ograniczonym dostępem do tradycyjnych punktów rejestracji oraz dla osób z ograniczoną mobilnością. "

Żeby móc skorzystać z pomocy listonoszy przy rejestracji, trzeba będzie jednak mieć trochę szczęścia. Poczta poinformowała portal RadioZET.pl, że nie przewiduje - przynajmniej na razie - możliwości zamówienia wizyty doręczyciela:

"

Zainteresowani mogą korzystać z możliwości rejestrowania karty u listonosza w czasie, kiedy wykonując swoje obowiązki przebywa on w danym rejonie doręczeń. W tym samym czasie klienci mogą też skorzystać z innych usług oferowanych przez Pocztę Polską, a obsługiwanych również przez listonoszy, jak np. zakup ubezpieczenia, dokonanie przedpłat na prenumeratę czasopism, zakup znaczków pocztowych, kart i kopert, nadawanie przesyłek zwykłych i poleconych, dokonanie wpłat z tytułu abonamentu RTV, czy na rachunki bankowe. "

Zarejestrowałeś już numer na kartę?

RadioZET.pl/Poczta Polska/MT