Przez 25 lat Renault oszukiwało klientów

Wszystko wskazuje na to, że francuski producent samochodów oszukiwał swoich klientów przez 25 lat. Taki wniosek wysnuli śledczy, którzy wkroczyli do siedziby marki.

O wszystkim wiedział Carlos Ghosn, pełniący funkcję dyrektora generalnego, jak również pozostali czołowi przedstawiciele Renault. Samochody francuskiego producenta korzystały z urządzeń podobnych do tych, znanych z Volkswagena, które manipulowały wynikami emisji spalin w warunkach laboratoryjnych. W rzeczywistości wytwarzały trzykrotnie więcej niebezpiecznych substancji. Dotyczy to co najmniej Renault Clio najnowszej generacji i Captura.

Można się spodziewać, że osoby odpowiedzialne za proceder zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej, a firma będzie musiała zrekompensować wyrządzone szkody. Przy czym warto zauważyć, że większość firm oskarżanych o podobne działania wspomina o rzekomej legalności urządzeń, które miały zapewniać bezpieczeństwo i ochronę silników.

Co ciekawe, w kwietniu 2016 roku okazało się, że swoich klientów przez 25 lat oszukiwało Mitsubishi, o czym oficjalnie poinformował prezes przedsiębiorstwa – Tetsuro Aikawa. Przyznał wtenczas, że od 1991 roku firma stosowała niezgodne z przepisami metody pomiaru zużycia paliwa… 

W obliczu tych wiadomości, można mieć jedynie nadzieje, że alternatywne źródła napędu czym prędzej położą kres takim procederom.

RadioZET/MS

Czujecie się oszukani przez Renault?

Więcej: