Rosja tworzy i rozwija własnego "terminatora"

Robot po raz pierwszy był zaprezentowany 2 lata temu Władimirowi Putinowi, lecz wtedy jego umiejętności nie były zbyt imponujące.

Rosyjski zespół stojący za pracami nad robotem "Iwan" ma teraz ręce pełne roboty. Od momentu, kiedy poprzednia wersja robota została zaprezentowana Putinowi, zmieniło się w projekcie wiele rzeczy na plus. Podczas tamtego pokazu robot bowiem umiał jedynie prowadzić samochód, co nie wywoływało żadnego wrażenia.

Obecnie robot uczony jest wykonywania innych, bardziej zaawansowanych czynności. Na poniższym materiale wideo możemy zobaczyć, jak "Iwan" się porusza, jak reaguje na odpychanie i inne bodźce zewnętrzne, jak podnosi i używa różnych przedmiotów (w tym wiertarkę, widoczną na głównym zdjęciu artykułu). Oczywiście robot wciąż potrafi sterować pojazdem, lecz ta funkcja została w nim znacznie usprawniona.

Musicie przyznać, że wygląda to w akcji całkiem przerażająco. O ile ten film nie jest zwykłą akcją propagandową ze strony Rosji, to wygląda to jakby Rosjanie faktycznie tworzyli własnego "terminatora".

RadioZET.pl/AM

Więcej: