Ta myszka komputerowa może uratować Ci życie - mierzy puls serca

Japońska firma Sanwa Supply postanowiła stworzyć zarówno ciekawe, jak i całkiem przydatne w obecnych czasach udoskonalenie klasycznej myszki komputerowej.

Myszka wyposażona jest w specjalny czujnik uzyskujący informacje na temat rytmu serca pobierane z kciuka położonego na boku urządzenia. Dzięki instalacji specjalnego oprogramowania na naszym komputerze, będziemy mogli przeprowadzić "badanie" rytmu serca.

Może to być bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób uprawiających "siedzący" tryb pracy przed komputerem. Wykonanie takiego testu kilka razy dziennie pomoże nam zbadać nasz stan zdrowia. Rozwiązanie mogłoby idealnie sprawdzić się oczywiście również w przypadku osób starszych, a także i u graczy, którzy potrafią długie godziny spędzić przed ekranem komputera.

O ile sama funkcjonalność myszki jest bez zarzutów - można nią zrobić wszystko, co klasyczną myszką, znajdzie się tutaj również miejsce na zmianę poziomów czułości DPI. Tak czujemy, że funkcjonalność czujnika rytmu serca można by jeszcze poprawić - a raczej oprogramowanie tym sterujące. Na powyższym wideo możemy zobaczyć, że zbadanie się wymaga odczekania około 10 sekund na uzyskanie wyniku i dzieje się to dopiero, kiedy uruchomimy wykonanie takiego testu.

O ile technologia ta pójdzie do przodu, to przydałoby się do niej oprogramowanie, które cały czas monitorowałoby nasz puls i dało nam znać o ewentualnym złym poziomie pulsu w czasie rzeczywistym.

Sądzisz, że to rozwiązanie ma przed sobą przyszłość?

Myszka mierząca puls dostępna będzie w dwóch wersjach - przewodowej i bezprzewodowej, a jej koszt to ok. 70 dolarów.

RadioZet.pl/AM

Więcej: