VISA testuje okulary, którymi zapłacisz zbliżeniowo

Idealna metoda płatności w lato? Dzięki niej - chcąc zapłacić za niektóre zakupy na wakacjach - nie musielibyśmy mieć przy sobie portfela ani telefonu.

Okulary pozwalające na płatność zbliżeniową posiadają w sobie mały moduł NFC w jednym z zauszników. Chip przetrzymuje informacje na temat naszej karty Visa, dzięki czemu możliwe jest pobieranie za jego pośrednictwem danych na temat właściciela konta - podobnie jak w przypadku naklejek zbliżeniowych NFC, które możemy przyczepić do naszego telefonu lub portfela. Nowe rozwiązanie zaproponowane przez Visę, może być jednak bardziej wygodniejsze, jeśli chodzi o niektóre scenariusze użytkowania.

"

"Produkt idealnie nawiązuje do naszej strategii tego, byśmy byli wszędzie tam gdzie nasi klienci nas potrzebują. Nasz pogląd na to jest taki, by zamienić produkt, który nie jest uważany jako narzędzie do płatności takim się stał i przedstawić tę propozycję rynkowi." - mówi Chris Curtin z Visy dla CNBC. "

Visa obecnie testuje zarówno kwestię wygody i przydatności takiego rozwiązania, jak również szuka potencjalnej marki, chcącej rozpocząć współpracę na produkcję takich okularów.

Chciałbyś płacić zbliżeniowo okularami?

RadioZET.pl/AM

Więcej: