Volkswagen Golf w pakiecie R-Line

Niemiecki producent samochodów wzbogacił ofertę Golfa o pakiet R-Line. To propozycja dla osób, którym marzy się agresywniejszy kompakt Volkswagena za rozsądniejszą cenę.

Po debiucie niedawno zmodernizowanego Golfa w wersji hatchback oraz kombi o nazwie Variant, przyszła pora na pakiet R-line. Opcjonalny pakiet może obejmować nowe zderzaki, boczne nakładki, tylny spojler oraz emblematy, dzięki którym Golf będzie wyglądać dynamiczniej.

Klienci, którzy pójdą na całość, otrzymają ponadto pakiet aerodynamiczny, większe felgi aluminiowe (w rozmiarze 17 lub 18 cali) w nowym wzorze oraz dodatki we wnętrzu, w tym sportowe, materiałowe siedzenia lub wykończone perforowaną skórą, bardziej mięsistą kierownicę, pedały ze stali nierdzewnej oraz czarną podsufitkę. Dodatkowym smaczkiem będzie logo R-Line pojawiające się każdorazowo podczas uruchamiania systemu multimedialnego.

W Europie za pakiet stylistyczny R-Line do Volkswagena Golfa 7. generacji po liftingu trzeba będzie zapłacić od 1105 euro za podstawowy wariant lub 1800 euro za rozszerzony. Jednak najlepsze jest to, że wszystkie Golfy będą mogły zostać wyposażone w ten pakiet, niezależnie od odmiany silnikowej.

Dla bardziej wymagających klientów przewidziano topowy wariant R z silnikiem o pojemności 2 litrów i mocy 310 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto w takiej konfiguracji rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy. Moment obrotowy przekazywany jest na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej przekładni DSG lub 6-biegowej skrzyni ręcznej.

RadioZET/MS

Więcej: