Ruszyły zapisy na pierwszy turniej GWINTA. Do wygrania 100 000 USD

CD Projekt zaczyna wprowadzanie GWINTA na arenę e-sportową – w pierwszym oficjalnym turnieju do wygrania jest łącznie 100 000 dolarów. Finaliści zostaną wyłonieni w eliminacjach, do których zapisać można się już dziś.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana jest rozwinięciem znanej z trzeciej odsłony komputerowej sagi o Geralcie mini-gry, w jaką można było zagrać w knajpach. Tytuł od początku cieszył się dużym zainteresowaniem, a stanowisko GWINTA, na którym pokazywano grę przed uruchomieniem dostępu do bety, było wprost oblegane.

Do kwalifikacji turnieju GWENT Challenger mogą zapisać się gracze, którzy uczestniczą w testach tytułu. Minimalnym wiekiem uprawniającym do wzięcia udziału w rozgrywkach jest 13 lat – wymagana jest jednak zgoda opiekunów. Turniej otwarty jest dla graczy korzystających z komputerów PC.

Zapisy trwają do 22 marca 2017 roku. Na początku kwietnia odbędą się eliminacje – gracze będą rywalizować w dwóch grupach utworzonych ze względu na strefy czasowe, w których się znajdują.

Do każdej z grup – do wyboru jest Temeria i Redania – zostanie przypisanych po 256 graczy z najlepszym rankingiem (będzie on sprawdzony 22 marca 2017, więc jest jeszcze czas, żeby popracować nas swoją pozycją). Mecze rozgrywane między nimi wyłonią czwórkę (po dwie osoby z grupy), która awansuje do finałów. Rywalizacja w eliminacjach będzie toczyć się przez internet.

Finał GWENT Challenger zostanie rozegrany w Katowicach. Oprócz wyłonionej w eliminacjach czwórki najlepszych graczy w turnieju wezmą udział gwiazdy e-sportu - Trump (Jeffrey Shih), Lifecoach (Adrian Koy), Noxious (Kacem Khilaji) i ppd (Peter Dager).

Zwycięzca otrzyma 60 000 dolarów. Za drugie miejsce przewidziano 20 000 USD, zawodnicy którzy uplacują się na trzecim i czwartym miejscu otrzymają po 10 000 dolarów.

Zapisy na turniej GWENT Challenger odbywają się na tej stronie.

Udział w turnieju może być przepustką do e-sportowej kariery - najlepsi zawodnicy na graniu w gry zarabiają grube miliony.

Gracie w GWINTA?

RadioZET.pl/CDP/MT